Tagasi
Ott LeplandAnu SaagimAdeele SeppLea Dali LionMarten Kuningas Laura PritsPussy RiotPussy RiotToomas Hendrik IlvesEvelin IlvesTaavi Rõivas Maire AunasteKaja Kallas
Värskendamiseks tõmba
:

Kas politseinikud peaksid rannalisi kontrollimas käima?

Kuumad ilmad ajavad inimesi randa ujuma, kuid paraku on see kaasa toonud ehmatavalt palju uppumisi. Endine politseinik Andres Anvelt soovitab veeõnnetuste ennetamiseks suunata politseinikud randa lauskontrolli tegema.

REKLAAM
REKLAAM

Poliitik Andres Anvelt: Purjus peaga ujuma minemisega tuleb võidelda nii, nagu omal ajal selle liiklusprobleemiga võideldi. Uuriti välja need kohad, kellaajad, asulatevahelised teed, trassid, kus riskimoment on kõige suurem ja alustati lauskontrolli.

Sellega tuletati meelde, et on olemas Eesti politsei, kes hoolitseb oma maksumaksja eest.

Politsei-ja piirivalveameti korrakaitse politseiosakonna major Margus Kotter peab aga ideed utoopiliseks. Tema arvates on mõeldamatu, et tuhandete järvede, jõgede ja tiikide ääres käiksid pidevalt politseinikud.

Margus Kotter: Et panna nüüd politsei trahvima ja järelevalvet tugevdama... Üksinda ei saa me seda teha. Siin peab olema väga paljude erinevate asutuste ja eelkõige nende tahe koostööd teha. Ainult nii saavutame me edu.

Andres Anvelt peab siiski siinkohal silmas eelkõige mitte pidevat järelevalvet, vaid analüüsi, millised kohad on kõige ohtlikumad ja kus juhtub kõige enam traagilisi veeõnnetusi.

Igal piirkonnal on ju konstaabel, kes võib suvisel tipphooajal käia korraks rannast läbi ja vaadata, ega seal ülemeelikus tujus puhkajaid pole. 

Andres Anvelt: Need ohtlikumad kohad on meil ju kõik teada. Politsei võiks nendesse kohtadesse aeg-ajalt sisse põigata ja näidata, et ta on olemas. Arvan, et kuumal suvekuul pole see erilist ressurssi nõudev küsimus.

Praegu käivad näiteks politseinikud jalgratastel mitmes Eestimaa tähtsamas rannas patrullimas. Vaadatakse ikka seda, et rohkem või vähem napsised vennad teisi ei tülitaks.

Mida arvad Sina, kuidas saaks Eestimaa randades korra majja?

REKLAAM
REKLAAM
Põhjus:

Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi |Näita e-maili avalikult:
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
Top kommid
Miley Cyrus: olge vait ja lubage mul paraneda!
+24
1397832479
Beebiootel Airi Vipulkumar Kansar sattus koos abikaasaga trammiõnnetusse
+23
1397923879
Marilyn Jurmanil on varajane keskeakriis: jäin vallaliseks ja läksin peast hulluks!
+22
1397850639
George R.R. Martin paljastas, kui suureks kasvavad «Troonide mängu» lohed
+22
1397919377
«Nädalalõpp Kanal 2ga» täna: Andres Anvelt, Allar Levandi, Marilyn Jurman ja Liis Lemsalu
+16
1397827999
Fotod: Kate kupatas Williami hävituslennuki esiistmelt minema
+14
1397926576
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM