ELU PARADIISISAAREL Kariibidel töötav tallinlanna Kadri: olen sukelduma viinud nii Leonardo DiCapriot kui ka Bruce Willist

Chrislin Metsanurm
Copy
Kariibidel elav Kadri Kullerkupp.
Kariibidel elav Kadri Kullerkupp. Foto: Erakogu

«Meie töö on vastata kutsetele ja see ampluaa on väga lai, tegeleme asjadega tähtsuse järjekorras,» räägib tallinlanna Kadri Kullerkupp saates «Roaldi retked», kuidas ta kakskümmend aastat tagasi Kariibidel uut elu alustas. Kadri on töötanud mitmetes ametites, alates tuletõrjujast ja sukeldumisinstruktorist kuni laevakaptenini. «Inimesed tulevad tihti tänaval ligi, et öelda aitäh. See annab jõudu edasi tegutseda.»

Paradiisisaared Turks ja Caicos asuvad vaid 150 kilomeetri kaugusel suures humanitaarkriisis vaevlevast Haitist. See tähendab, et sajad põgenikepaadid püüavad igal nädalal hävingu äärel olevast koduriigist pageda.

Aga teisel pool helesinist lahte ei oodata neid sugugi avasüli ja lillekimpudega, vaid vastupidi, seal astub neile vastu kindlameelne ja relvastatud merepolitseinik Kadri Kullerkupp. «Radar annab meile teada, kui on midagi kahtlast ja nad ei oska öelda, mis see on,» räägib tallinlanna Kadri saates «Roaldi retked», kes tegutses aastaid hoopis sukeldumisinstruktori ja laevakaptenina, enne kui temast sirgus kartmatu Kariibide merevalvur. «Meil on ligi 40 saart, see on suur ala, mida katta.»

Tagasi üles