Eesti Muusikaauhinnad 2020

12-aastane soome tüdruk võttis looteasendi ja pääses karu käest

Pruunkaru

FOTO: Valtteri Mulkahainen/Caters News / Caters News Agency/Scanpix

Kesk-Soomes, Jyväskylast 25 kilomeetri kaugusel Ylä-Muuratjärvil elav tüdruk oli 22. oktoobril teel koolist koju, kui sattus eluohtlikku olukorda.

12-aastane Janni Helistekankas astus kella 15.00 paiku oma kodu lähedal koolitaksost välja ja tal oli kodumajani minna umbes üks kilomeeter, kui ta teele sattus ootamatult suur pruunkaru, teatab iltalehti.fi.

Helistekankase hooldaja Petri Pihlainen sõnas meediale, et tüdruk võttis karu nähes looteasendi ning kaitses kätega kaela ja nägu.

Karu tuli kägaras tüdruku juurde, nuusutas teda ja katsus paar korda käpaga. Tüdruk pääses karu käest ilma ühegi kriimuta.

Pruunkaru. Pilt on illustreeriv

FOTO: PATRICK HERTZOG/AFP/Scanpix

«Ta oli koju jõudes ehmunud, kuid mitte väga. Ta teadis, mida karu nähes tegema pidi ja ta pääses. Janni on julge tüdruk,» sõnas hooldaja.

Pihlaineni sõnul on Ylä-Muuratjärvil juba mõnda aega probleeme elumajade juures liikuvate karudega, mille tõttu üritatakse lapsi viia kooli ja tuua koolist võimalikult kodumaja lähedale.

Hooldaja lisas, et Jannile oli varem selgitatud, kuidas karu nähes käituda tuleks ja tal oli karu kohates see meeles.

«Ta ei sattunud ohuolukorras paanikasse, vaid tal tuli meelde, mida teha,» lisas Pihlainen.

Korpilahti jahimeeste ühingu esindaja Petri Loberg käis koos politseiga sündmuspaigal ja nad uurisid, kus karu liikuda võib.

Jyväskylä (punasega) ja selle ümbrus Soome kaardil

FOTO: Wikipedia.org

Tagasi üles