Romantika! President Toomas Hendrik Ilves tuli plaadi esitlusele kauni sõbrannaga käsikäes

Täna toimub kinos Sõprus Toomas Hendrik Ilvese plaadi «Teenage Wasteland - Lemmikud aastatest 1963–1978 / Favourites 1963–1978» esitluspidu.

Ilves saabus esitlusele sõbranna Ieva Kupcega, kellega käis vahepeal isegi käsikäes! 

«Pühendan selle loo Ievale, oma heale sõbrale,» ütles Ilves Kinksi lugu «You Really Got Me» mängima asudes.

FOTO: Sander Ilvest

FOTO: Sander Ilvest

FOTO: Sander Ilvest

Ilves ja Kupce sattusid esimest korda koos avalikkuse huviorbiiti tänavu septembris Arvo Pärdi juubelipeol. 

Ieva Kupce ja Toomas Hendrik Ilves Arvo Pärdi juubelõhtul. Foto:

FOTO: Eero Vabamägi

Läti kaitseministeeriumi kõrge ametniku seltsis. Läti ajakirjanduse andmetel tunnevad Ilves ja Kupce, kes on Läti kaitseministeeriumi kõrge ametnik, teineteist juba Euroopa Parlamendis töötamise aegadest.

Kupce on aktiivselt jälginud Ilvese tegevust sotsiaalvõrkudes. Kupce pole Postimehe andmeil abielus, kuid tal on poeg, kelle isa on Läti saadik Kreekas Ivars Pundurs.

Paari nähti ka Viljandi Music Walki avakontserdil. Foto:

FOTO: Elmo Riig / Sakala

President Toomas Hendrik Ilvese kogumikplaat «Teenage Wasteland - 16 Early Fave Raves Of The President / Teismelise Ahermaa - Presidendi Kuusteist Nooruspõlve Lemmiklugu» ilmub 4. detsembril. Iga ostetud plaadi pealt läheb annetus heategevusprojektile minu unistuste päev, mis viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi.

President Ilvese sõnul on kogumikplaadil avaldatud lood kujundanud tema hilisemat muusikamaitset, new wave'ist punk'ini, grunge'ist kuni tänaste Wolf Alice'ite või Palma Violets'ini ja Vaiko Eplikeni. «See on muusika, mida kuulasin oma lapsepõlve transistorraadioga ja mis andis mulle hilisemaks eluks palju vajalikku lunastust, millest laulab The Who loos «Teismelise ahermaa». Nii naljakas kui see ka täna, 62. eluaastal, ei tundu, päästis rock'n'roll mu elu,» nentis ta.

Plaat koondab aastatest 1963-1978 pärit 16 muusikapala, mis mõjutasid president Toomas Hendrik Ilvest noorusaegadel, kui ta elas Ameerika Ühendriikides. Riigipea lemmiklugudest jõuavad plaadile järgmised esitajad ja palad: Four Tops «Can't Help Myself», Temptations «My Girl», Shangri Las «Leader of the Pack», The Beach Boys «Help Me Rhonda», Cream «Tales of Brave Ulysses», The Band «The Weight», Velvet Underground «Rock'n'Roll», Roxy Music «Virginia Plain», The Who «Baba O'Riley», Lesley Gore «It's My Party», New York Dolls «Trash», The Troggs «Wild Thing», David Bowie «Panic in Detroit», Ramones «I Wanna Be Sedated», Peter Sarstedt «Where Do You Go (My Lovely)» ja MC5 «High School».

Ilveselt küsis esitluspeol autogrammi muusik Tanel Padar. Foto:

FOTO: Sander Ilvest

«Käesolevale kogumikule ei mahtunud kõik mu lemmiklood. Kui mahtunuks, siis oleks siin kindlasti ka laiemalt tuntud mitmeid The Beatles'i ja The Rolling Stones'i hitte,» ütles Ilves. «Ka pole siin teatud lugusid, millele me ei saanud avaldamiseks autoriõigusi, näiteks Kinks'i «You Really Got Me» või «All the Day and All of the Night». Või The We Five'i «You Were On My Mind», mis omakorda ununes aasta hiljem, kui esmakordselt kuulsin Jefferson Airplane'i võrratut pala «Somebody To Love». Ja lemmikutest rääkides on puudu mu hilisemate lemmikute Pearl Jam'i ja Nirvana hingeline eeskuju, Neil Young ja tema «Cinnamon Girl» ajastu. Või varajane garage punk nagu Music Machine oma «Talk Talk'iga».»

Kogumiku annab välja Universal Music Baltics, see ilmub 4. detsembril laserplaadil ja Spotify striimimiskeskkonnas. Plaati saab osta suurematest plaadipoodidest üle Eesti sh Lasering, Terminal, Apollo ja Rahva Raamat.

Minu Unistuste Päev on 2011. aastal loodud vabatahtlike tegevusel ning toetajate rahastusel baseeruv organisatsioon, mis viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi, et tuua nende ja nende lähedaste ellu rohkem rõõmu. Näiteks tänavu on Tristan oma perega helikopteriga sõitnud, Richard kallistas sisalikku, Aliide sõitis võidusõiduautoga, Johanna kohtus presidendiga ja Adelel oli päev, kus kõik said olla printsessid. Lisaks korraldatakse lastele, kes viibivad suure osa ajast haiglates või kodusel ravil grupiüritusi, mis aitavad neil üksteisega suhelda.

Tagasi üles