Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Antropov: politsei testigu oma töötajaid valedetektoriga

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Robert Antropov.. | FOTO: Peeter Langovits.

Endine politseipeadirektor Robert Antropov ütles ERRi uudistele, et politseis tuleks kaaluda eilse telesaate  «Tõehetk» valguses, kus end paljastanud politseiametnik kaotas öeldu pärast oma töö, võimalust võtta töötajate kontrollimiseks kasutusele valedetektor.

«See [saade] näitab selgelt vajadust vaadata üle personalipoliitika ning vajadust valida hoolikalt oma töötajaid. Tuleb pidada vestlusi ning vajadusel kasutada ka tehnilisi abivahendeid - valedetektori kasutamine on täiesti mõeldav variant,» rääkis Antropov ERR Uudistele.

Antropovi sõnul ei maksa kahelda valedetektori võimes paljastada tõde ning tema sõnul näitab Külvi Kanneli juhtum, et politseis võib amoraalseid inimesi olla veelgi.

«Ükski ametkond pole sellistest inimestest puhas. Politsei on näinud viimaste aastate jooksul kurja vaeva, et oma ridasid niiöelda puhastada ning kindel on see, et antud juhtum määris politsei mainet. Seal ei olnud varianti, see inimene tuli töölt vabastada.»

Eesti ametiühingute keskliidu esimehe Harri Taliga sõnul on mõte politseinike või üldse töötajate kontrollimisest valedetektoriga aburdne, sest Euroopas ei peeta valedetektorit üldiselt usaldusväärset infot andvaks tehnoloogiaks.

«Kui Eestis tööandjad tõesti oma töötajaid nii vähe usaldavad, et arvavad, et tuleb neid valedetektoriga kontrollida, sest muidu valetatakse, siis sellised mõtted tekitavad minus tahtmist emigreeruda,» ütles Taliga Postimees.ee'le.

Tagasi üles