NÄDALAPROGNOOS Käes on üks aasta võimsam nädal: see võib lõppeda päris meeldejäävalt

Margit Korbe
, astroloog
Copy
Foto: Shutterstock

Sellised on planetaarsed ühismõjud, mis saadavad meid kuupäevadel 15. – 21. aprill 2024. Loe lähemalt, mida nädal toob.

Alanud on üks selle aasta kõige märgilisem nädal, mil kõike võimendav ja kasvatav Jupiter jõuab täpsse ühendusse üllatusi ja ootamatusi toova Uraaniga Sõnnis. Nende kahe taevakeha kohtumine võib tuua äärmiselt kiireid arenguid, seda nii tehnoloogilises, poliitilises, ühiskondlikus kui ka psühholoogilises plaanis.

Viimati toimus nende kahe kohtumine 4. jaanuaril 2011 (tookord kogesime Jupiteri retrograadsuse tõttu kolme ühendust – 8. juunil 2010, 19. septembril 2010 ja 4. jaanuaril 2011), ent siis leidis see aset Jäära märgis. Sõnni märgis toimus ühendus viimati 1941. aasta mais. See seis näitab, et ressursside kasutamises on toimumas väga suured muutused ja arengud ning tehnoloogias toimuvad läbimurded, mille tulemusi näeme tegelikult alles järgnevatel aastatel.

Inimesed võivad sel ajal tunda, et maailm on muutumas – seda nii isiklikus kui ka ühiskondlikus elus. Paljud tunnevad, et on aeg mingisuguseks täiesti uueks alguseks ning siinseid olusid arvesse võttes võib paraku tekkida suur laine Eestist lahkujaid. 

Lisaks on sel nädalal suure tähelepanu all Veenus, mis muudab inimeste väärtushinnanguid ning seab uued sihid, mille poole püüelda. Paljude jaoks on praegu eriti olulised küsimused seoses raha, omandi, aga avaramas plaanis üldse sellega, et mida nad vajavad, et päriselt õnnelik olla. Kõik viitab muutustele ning vanadest väärtustest ja strateegiatest väljumisele. 

Kui koged juba alates kevade algusest suuri raskusi, siis kõik see on seotud sinu sisemiste väärtuste ja ennast saboteerivate mustrite muutmisega. Selline on elu viis meid edasi tõugata. Kõige keerulisemad on need iseenda loodud takistused enda sees. On aeg liikuda edasi ning sellest pääsu ei ole. 

Planeediseisud nädalapäevadel

Esmaspäeval jõuab retrograadne Merkuur ühendusse Chironiga Jääras 19°48’, tuues kaasa valulikke, aga ka tervendavaid vestlusi ja mõtteid. Saame uue pilguheidu teemale, mida päikesevarjutus meis üritas käivitada. Kui rasked mõtted vaevavad, siis võimalusel tasuks rääkida hea sõbra või terapeudiga. Olge valmis oma ego alistama ja meelt muutma, kui see võiks tuua kaasa potentsiaalset tervendust. Avaneda võib ka tundlik info seoses mingi vana olulise küsimusega.

Kõnekas näide selle kohta meedias on just sel päeval saabunud ja avaldunud Iivi Anna Masso kiri

Kolmapäeval jõuab Veenus ühendusse Kuu Põhjasõlmega Jääras 15°11’, mis toob fookusesse just need väärtused, mille suunas meil oleks vaja liikuda. Neid võib sümboliseerida keegi inimene, kellega kohtume kas planeeritult või juhulikult, aga ka kõik, millega päev meid kokku viib. Mingisugune tulevikusuund ilmutab end, kasvõi õrna vihjena. Aga see nõuab meilt ka mugavustsoonist väljumist ning tundmatuse embamist. 

Reedel teeb retrograadne Merkuur ühenduse Veenusega Jääras 17°38’, lisaks on Marss sekstiilis Jupiteriga. Mõtted hakkavad viimaks kergenema ning suhtlussitutsioonid inimestega võivad paraneda. Toimub jätkuvalt oma väärtuste ümberhindamine, aga nüüd juba lootusrikkamalt. 

Samal ajal hakkab tõusma motivatsioon tegutseda ja aktiivne olla. Sel ajal ei tasuks jääda passiivseks, vaid minna julgelt selle suunas, mis tekitab rohkem entusiasmi. Hästi oluline on usaldada oma sisetunnet ning teha seda, mis tundub mõnus ja inspireeriv. Kui selles energias tegevusi käivitada, võivad need viia kaugele ja avada uksi, mis olid seni suletud. 

Laupäevaööl kell 2.55 jõuab Marss sekstiili ka Uraaniga. Selle mõju tunneme kindlasti juba ka reedeõhtul. See soodustab spontaanset ja vaba voolamist – mine sinna, kuhu parajasti kutsub ning sellest sünnib midagi head. Võidakse panna tähele, kuidas elu justkui kiireneb. Siin on roheline tuli julgele ja orignaalsele eneseväljendusele. 

Päeva teises pooles jõuab Marss opositsiooni Must Kuu Lilithiga, mis äratab veelgi individuaalsust ning ürgseid impulsse. Siin peaaegu, et tahetakse teha midagi keelatut või tabu, soovitakse eemalduda tavapärasuse normidest. Ent keegi, kes teeb julgelt midagi, mida üldsus ei soosi, võib sattuda ka rünnaku ohvriks. Mõnes olukorras võib see seis käivitada nn nõiajahi. Parimal juhul viib see aga kontakti oma ürgse ja eheda kirega. 

Pühapäeval saabub viimaks täpne Jupiteri ühendus Uraaniga 21°49’ Sõnnis, samal päeval kulmineerub ka Päikese kvadraat Pluutoga. See on tõeliselt intensiivne aeg! Päikese-Pluuto mõju annab tunda ilmselt juba alates reedest. See seis näitab, et on aeg ego transformatsiooniks, ego surmaks teatud tasandil. Ent nagu ikka, tekitab selline seis vastupanu, mis võib väljenduda eskaleeruvates konfliktides või ka hoopis loodusõnnetustes. 

Lisaks on sel päeval Veenus ühenduses Chironiga Jääras 20°09’, mis mingil põhjusel teeb südame väga hellaks ja haavatavaks, aga avab selle uuesti. Chiron tuletab alati meelde, et haav on see koht, kust valgus pääseb sisse. 

On veel huvitav, et täpselt samal päeval jõuab Kuradi Komeet, millest viimasel ajal palju räägitud, oma teekonnal Päikesele kõige lähemale. Ka see võib olla märguanne võimalikest looduskatastroofidest, aga ka muutuvast võimutasakaalust ning raputustest maailmas. 

Nagu näha, tõotab see nädalalõpp tulla eriline ja meeldejääv, loodetavasti ainult kõige paremas mõttes. 

Kuu on tühikäigul

Teisipäeval kell 02.22–05.24

Neljapäeval kell 15.01–17.11

Pühapäeval kell 03.19–06.09

Nendel aegadel tasub vältida olulisi algatusi ja otsuseid, kui eesmärk pole just midagi tühistada.

Siit saad teada lähemalt Kuu tühikäigu kohta!

Retrograadsed planeedid

Merkuur on retrograadis 2. aprillist 25. aprillini.

Siit saad teada lähemalt planeetide retrograadsuse kohta!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles