HAARA VÕIMALUSEST! Eestisse saabuv Kalush Orchestra läheb linnatuurile ja kohtub fännidega

Elu24
Copy
Kalush Orchestra
Kalush Orchestra Foto: Erakogu

Järgmise nädala alguses tuleb Tallinnasse valitsev Eurovisiooni võitja Kalush Orchestra. Vabaduse väljakul toimuvale Euroopa päeva kontserdile saabuv bänd läheb Tallinnas ekskursioonile ning kohtub gümnaasiumiõpilastega Vabaduse koolis, kus õpivad sõjapagulastena Eestisse saabunud Ukraina lapsed.

Kontserdi peakorraldaja, välisministeeriumi avalike suhete osakonna juht Mihkel Tamm sõnas, et Kalush Orchestra veedab lisaks kontserdile tõesti rohkem aega Tallinnas ning kohtub siinse Ukraina kogukonnaga. Lisaks annab välisministeerium kahele fännile võimaluse Eurovisiooni võitjaga ise kohtuda.

«Meil on hea meel, et Tallinnasse saabuv Kalush Orchestra teeb lisaks kontserdil ülesastumisele tänuväärse sammu ning kohtub Eestis oleva Ukraina kogukonnaga. Välisministeeriumil on hea meel aidata Ukraina kultuurisümbolil Kalush Orchestral tunda ennast Tallinnas koduselt,» sõnas Tamm.

Vähem kui nädala pärast, 9. mail toimub Vabaduse väljakul suurejooneline Euroopa päeva kontsert, kus lisaks Kalush Orchestrale astuvad üles Stefan ja Tanel Padar.

Kalush Orchestraga on fännidel võimalus kohtuda, jagades välisministeeriumi Facebooki postitust ja osaledes loosis. Postituses tuleb märkida sõber, kellega ühes on soov Kalush Orchestraga kohtuda, ja nii ongi võimalus peale kontserti ansambli liikmetega ise tutvuda.

Euroopa päeva üritused toimuvad terve päeva vältel Eesti eri linnades. Üritus Vabaduse väljakul algab 9. mail juba kell 15.00, kui toimub elurikkusele pühendatud Rohefest ning kõik huvilised on oodatud tutvuma Euroopa Liidu saatkondade ja asutustega. Kontsert algab 18.00 ja on tasuta.

Euroopa päeva korraldajad on välisministeerium, Riigi Tugiteenuste Keskus, Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Euroopa Parlamendi büroo Eestis ja Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023. Üritust kaasrahastab Euroopa Liit.

Postituse ja lisainfo leiate siit: https://www.facebook.com/valismin/posts/610303007798603.

Ülevaade Euroopa päeva tegevustest: https://www.euroopapaev.ee/.

Tagasi üles