Eesti Muusikaauhinnad 2020

Briti kanepikasvatajad jäid haledalt vahele, kui püüdsid oma kraami tulvavee eest päästa

Inglastest kanepikasvatajad päästsid kanepitaimed tulvavee eest, kuid jäid politseile vahele

FOTO: SWNS/ScanPix

Ühendkuningriigis Lõuna-Yorkshire’is ja Lincolnshire’is on paduvihma tõttu üleujutused ning kohalikud üritavad tulvavee eest oma vara päästa.

Varapäästjate seas olid ka kanepikasvatajad, kes pakkisid kanepitaimed mustadesse kilekottidesse ja panid kaubikusse ning sõitsid nendega koos minema, teatab metro.co.uk.

Politseile jäi Nottinghamshire’is Worksopis kiirust ületanud auto silma ja nad pidasid selle kinni.

 

Kui nad masina tagaukse avasid, leidsid nad sealt 25 kanepitaime, mille hind mustal turul on üle 25 000 naela (29 250 eurot).

Inglastest kanepikasvatajad päästsid kanepitaimed tulvavee eest, kuid jäid politseile vahele

FOTO: SWNS/ScanPix

Korrakaitsjad arreteerisid 26-aastase mehe, kes oli kanepiauto roolis. Teda kahtlustatakse kanepi kasvatamises ja narkootikumi müümises. Kaassõitja jõudis põgeneda ja teda otsitakse.

Politseinikud läksid üleujutuspiirkonnas asuvasse majja, kus 26-aastane mees kanepit kasvatas. Nad leidsid pööningult kanepiaksvanduse, kus oli veel taimi, kuid kuna kelder oli üleujutatud ja elektrisüsteem kannatada saanud, siis ei olnud seal enam elektrit.

«Tegelesime rutiinse autode kontrolliga. Peatasime kiirust ületanud auto, milles meie üllatuseks olid kanepitaimed. Üleujutus paljastas kanepikasvatajad ja tegi nende ebaseaduslikule tegevusele lõpu,» sõnas politseinik Tony Rungay.