Selgusid Tallinn Music Weeki muusikatööstuse konverentsi staarkõnelejad
Punklegendid, kirjanikud ja muusikatööstuse raputajad

John Robb

FOTO: TMW

Kahe nädala pärast algav uue muusika festival Tallinn Music Week avalikustas sündmuse raames toimuva muusikatööstuse konverentsi kõnelejate esimese ringi, kelle hulka kuuluvad Viv Albertine mõjukast punkbändist The Slits, legendaarne muusikamänedžer Simon Napier-Bell, Rootsi ühe edukama bändi Roxette mänedžer Marie Dimberg ning auhinnatud ajakirjanik ja punkbändi The Membranes asutajaliige John Robb.

President Toomas Hendrik Ilves TMW2014 konverentsi avamas

FOTO: Jelena Rudi

Viv Albertine

FOTO: TMW

Viv Albertine «Clothes, Clothes, Clothes. Music, Music, Music. Boys, Boys, Boys»

FOTO: promo

25.-29. märtsini juba seitsmendat korda toimuva festivali muusikatööstuse konverents leiab aset Nordic Hotel Forumis 27. ja 28. märtsil. Esinejate galerii on kirju inspireerivatest ning teedrajavatest tegelastest, kes on jõuliselt aidanud kujundada popmuusika tänast nägu.

Nagu juba tavaks saanud, avab konverentsi reedel, 27. märtsil kell 10.00 president Toomas Hendrik Ilvese kõne.

Üks tänavuse TMW fookusi on murda eelarvamus, justkui domineeriksid muusikatööstuses jätkuvalt ainult mehed. Selle tõestuseks astub konverentsil üles mitmeid mõjukaid naisfiguure, teiste seas epohhiloova punkbändi The Slits kitarrist, filmirežissöör ning mullu paljukiidetud autobiograafia “Clothers, Clothes, Clothes. Music, Music, Music. Boys, Boys, Boys” üllitanud Viv Albertine ja tuntud pop-bändi Roxette mänedžer, Rootsi muusikatööstuse üheks mõjukamaks naiseks tituleeritud Marie Dimberg. Samuti saavad konverentsil sõna popkultuuriloo suunanäitajad, praktikud ja teoreetikud nagu punkbändi The Membranes asutajaliige ning termini „britpop“ leiutaja John Robb ja muusikamanager Simon Napier-Bell, mees, kes tegi suuri tegusid juba 1960ndate Londonis ning saatis 1985. aastal Wham!i esimese Lääne popbändina Hiina esinema.

FOTO: TMW

Järgides muusikatööstuse suurt nõudlust muusikakonsultantide järele, kelle tööks filmide, teleseriaalide ja reklaamide heliriba koostamine, toob TMW esinema kaks selle valdkonna tipptegijat – Kuldgloobuste ja Emmy auhindadega pärjatud USA telesarjade muusikanõustaja Andrea von Foersteri (Firestarter Music) ja AMC tippseriaalide tiitrites figureeriva, Grammy nominendist plaadiprodutsendi Thomas Golubici (SuperMusicVision).

TMW muusikatööstuse konverentsi kavast leiab arutlusi laial teemade skaalal: kultuuriorganisatsioonide sotsiaalsest vastutusest ühiskonnas, loova linna kontseptsioonist ning sellest, kuidas pakkuda kaasaegsele muusikatarbijale avatud multižanrilist lähenemist. Ühtlasi võetakse luubi alla sõltumatute plaadifirmade ärimudelid ja tuluallikad ning muusikatööstuse kitsaskohad ajal, mil keskseks küsimuseks on „kes maksab muusika eest“.

Esmakordselt toimub TMW raames aruelupaneel muusika rollist filmides ja reklaamides ning Music Estonia korraldatud kiirkohtumiste sessioon, mis pakub kohalikele muusikaettevõtete võimalust personaalseteks kiirkohtumisteks maailma juhtivate muusikaettevõtjatega. Lääne-, Ida- ja Kesk-Euroopa muusikakogukondade olulisimaks kohtumispaigaks kujunenud konverentsil kaardistatakse tänavu põhjalikumalt Austria ja Poola regionaalseid turge ning esitletakse Venemaa muusikaelu edendajate värsket, tulevikule pühendunud põlvkonda.   

Lõplik TMW konverentsi programm kuulutatakse välja teisipäeval, 17. märtsil.

Soovituslik kava delegaatidele siin.

TMW konverents toimub Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses. Konverentsile tagab pääsu TMW delegaadipass. Delegaadipassid hinnaga 250 eurot müügil siin.

TMW delegaadipass garanteerib sissepääsu TMW rahvusvahelisele muusikatööstuse konverentsile, kohtumistele ja kontaktidele ning annab võimaluse liikuda vabalt kõigi festivali kontserdikohtade vahel 26., 27. ja 28. märtsil, pakkudes soodustusi ka TMW alamfestivalide raames. Delegaadipass garanteerib ilma järjekorrata sissepääsu kõigile TMW sündmustele ning spetsiaalsesse delegaadibaari.

TMW ametlik suhtluskanal on Wire. TMW artistipreemia Wire Prize omistatakse festivali muusikaspetsialistidest delegaatide poolt oma rahvusvahelist läbilöögivõimet veenvaimalt tõestanud Eesti artistile. Wire kasutajaks registreerimine siin, TMW Wire grupivestlusega liitumine: tmw@wire.com

Tänavuse konverentsi tähtesinejaid:

Muusikud, kirjanikud ja popkultuuri ikoonid:

Viv Albertine jõudis maailmakuulsuseni juba 1970ndate aastate lõpus, mil ta mängis kitarri teedrajavas reggae-punk bändis The Slits. Tegu oli tüdrukutegängiga, mis näitas põlvkonna- ja sookaaslastele, et groupie’ks hakkamine pole ainus võimalus pääseda rokiringkondadesse. Viimase neljakümne aasta kestel on Albertine töötanud vabakutselise filmilavastajana BBC ja Briti Filmiinstituudi heaks, ent loonud ka skulptuure ning juhendanud aeroobikatunde. 2012. aastal nägi ilmavalgust tema sooloalbum "The Vermilion Border." Mullu avaldas Albertine oma elulooraamatu "Clothes Clothes Clothes. Music Music Music. Boys Boys Boys", ootamatult toore, siira ja otsekohese teose, milles leiduvad paljastused ja sisekaemused maalivad autori erakordsest elukäigust põneva ja rikkaliku pildi. MOJO nimetas selle aasta raamatuks 2014.

FOTO: promo

John Robb on auhinnatud ajakirjanik, avalik kõneleja ning muusikaveebi "Louder Than War" juhtfiguur. Samuti on ta punkbändide The Membranes ja Goldblade asutajaliige. John oli esimeste seas, kes kirjutas ansamblitest nagu Stone Roses ja Nirvana ning tema autorikontol on ette näidata mitmed muusikast pajatavad enimmüüdud raamatud, nende seas kõrgelt hinnatud Manchesteri muusika loomislugu pealkirjaga "The North Will Rise Again – an oral history of Manchester music.", mis teenis kõrgeid hindeid nii Q kui Mojo veergudel. Just John Robb võttis esmakordselt kasutusele termini “britpop” ja kirjutab täna regulaarselt väljaannetele The Sunday Times, The Observer, The Guardian ja the Independent, olles ise popkultuuri veebiajakirja Louder Than War asutaja.

FOTO: TMW

Mõjukad muusikamänedžerid:

Marie Dimbergi peetakse Rootsi muusikatööstuse kõige mõjukamaks naiseks. Marie mängis juhtrolli ansambli Roxette loomisel ja on siiani tolle menuka duo mänedžer. 13 tööaasta kestel plaadifirma EMI juures alustas ta kommunikatsiooni- ja turundusjuhina, tõustes peagi aga plaadifirma Londoni peakontori asepresidendi kohale. Dimberg asutas enam kui 15 aastat tagasi kompanii D&D Management, kus ta töötab edukalt koos Roxette, Peter Jöbacki ja Jonas Åkerlundiga. “Võrdne segu naistest ja meestest on vajalik iga tööstusharu arenguks,” on ta kommenteerinud.

Simon Napier-Bell on tegutsenud niihästi laulukirjutaja, plaadiprodutsendi kui kirjamehena, ent tema tuntus on eelkõige pärit tööst rokimänedžerina, kelle hoolealusteks on teiste seas olnud sellised artistid nagu The Yardbirds, Marc Bolan, Japan, Ultravox ja Wham! Kuldsetel kuuekümnendatel kirjutas Napier-Bell kaasautorina igihalja loo "You Don’t Have To Say You Love Me", mis jõudis Dusty Springfieldi esituses briti müügitabelite esikohale. Simon on ka nelja muusikatööstusest pajatava bestselleri autor. Neist viimane, mullu ilmunud Ta-Ra-Ra-Boom-De-Ay räägib popmuusika ärist alates selle algusest 1710. a kuni tänase päevani.

Muusikanõustajad, kelle tööks filmide ja seriaalide heliriba koostamine:

Andrea von Foerster (Firestarter Music) on viimase tosina aasta kestel nõustanud muusika-alaselt nii filmi-, tele- kui ka internetiprojekte. Tema tuntus on tõusnud tänu tööle selliste nimede juures nagu (500) Days of Summer, The Cabin in the Woods, Chronicle, Begin Again, Grey’s Anatomy ja Modern Family.

Thomas Golubic (SuperMusicVision) on Los Angeleses elav DJ, muusikakonsultant ning Grammy nominendist plaadiprodutsent. Golubic on hoolitsenud nõustajana muusika ja visuaali  harmoonia eest paljude filmi ja teleprojektide juures. Teiste seas võib tema nime näha selliste AMC seriaalide tiitrites nagu „Breaking Bad“ ja „The Walking Dead“. Sama tööd on ta teinud Ray Donovani seriaali „The Showtime“, HBO seriaali „Six Feet Under“ ja filmikompanii New Line filmi „After The Sunset“ heaks.

Tagasi üles