Lahkuminek on meestele valusam kui naistele?

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Lahkuminek on meestele valusam kui naistele

FOTO: SCANPIX

USA Wake Foresti ülikooli psühholoogide sõnul mõjutab lahkuminek mehi rohkem kui naisi.

Teadlased uurisid 1000 vallalist noort vanuses 18- 23 eluaastat, kirjutab The Telegraph.

«Hoolimata sellest, et mehed manavad pärast suhte lõhkiminekut vapra ilme ette, on ka nemad emotsionaalselt haavatavad. Haavatavamad kui naised,» selgitasid psühholoogid.

Põhjused võivad peituda selles, et naistel on oma pere ja sõpradega tavaliselt lähedasemad suhted kui meestel ning nad räägivad neile oma elust rohkem.

Meestele võib tema partner olla tihtipeale ainus, kellele ta julgeb end lõpuni avada. Kui aga suhe jookseb karile, siis on see löök nii mehe enesehinnangu kui ka identiteedi pihta.

«Meie uuringus olid vaatluse all mitteabielulised, vaid kooselusuhted ning partnerite emotsionaalne heaolu. Üllatav oli see, et suhte kvaliteet, selle halvenemine või lõppemine mõjutab mehi rohkem kui naisi,» selgitas psühholoog Robin Simon.

Uurija sõnul defineerivad naised end selle järgi, kas nad on suhtes või ei ole, mitte aga selle põhjal, kas suhe tekitab kestvat õnnetunnet.

Mehed seevastu otsivad kvaliteeti ja õnnetunnet ning  suhte lõhkiminekul ei taha nad sellest enamasti rääkida, vaid eelistavad südamevalu ja mure uputada narkootikumidesse või alkoholi.

«Naised näitavad välja, kui neil on valus, mehed seda ei tee. Valu peitmine enamasti võimendab seda ning võidaksegi langeda ebatervislike harjumuste küüsi. Varasemad uuringud on näidanud, et kui mees ei astu aasta jooksul pärast lahkuminekut uude suhtesse, võib temast alkohoolik saada,» selgitas Simon.

Tagasi üles