Eurolaulu Raadio

VASTIK ÜLLATUS ⟩ Vargad tassisid komandeeringusse läinud mehe kodust minema kõik asjad

Komendeeringust koju jõudnud hiinlane leidis eest täiesti tühja korteri.

FOTO: Caro/ScanPix

Kolmeks kuuks komandeeringusse läinud mees avastas koju tulles, et vargad olid vahepeal tema kodust viinud ära kõik seal olnud esemes. 

«Mu tüdruksõber saatis mulle video, mis näitas, et kogu mu mööbel oli kadunud, sealhulgas televiisor, külmkapp, konditsioneer, arvuti ja voodid. Isegi elutoas rippuvad dekoratiivpildid kadusid,» rääkis Suni-nimeline mees Qilu Evening Newsile.

Ida-Hiina Shandongi provintsis elav mees oli šokeeritud, kui avastas, et tema maja olid millalgi kolmekuuse tööreisi ajal eemal olnud sissemurdjad täielikult tühjendanud.

Sun läks 2019. aasta oktoobris kolmeks kuuks Aafrikasse tööreisile ja muutis enne lahkumist ära oma kodu elektroonilise ukseluku sissepääsukoodi. 

Oma tüdruksõbrale avaldas Sun koodi aga alles päev enne naasmist, lootes, et pruut läheb ja koristab seal pisut enne, kui ta pikalt tööreisilt tagasi jõuab.

Korterisse läinud pruut saatis aga Sunile pildid tühjadest tubadest.

«Näib, et sissemurdjad teavad, et reisin seoses tööga sageli ja, et kedagi ei olnud kodus,» mõtiskles mees.

Mehe kortermaja turvatöötajad ütlesid, et nad ei suutnud turvakaamera videost leida ühtegi vihjet vargusele. Samas säilitatakse turvakaamera salvestisi vaid, 15 päeva.

«Nüüd kontrollime külalisteraamatust, kes selles ajavahemikus kortermajas käisid ja loodame niimoodi politseile abiks olla,» rääkis turvamees.

Netikommetaatorite sõnul meeldivad varastele elektroonilised ukselukud, sest neid on võimalik avada vähem kui minutiga.