Eurolaulu Raadio

Vene turistid käitusid Rootsis nagu zombid

Telgid. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Mikhail Solunin / Mikhail Solunin/TASS

Rootsis asuvas laagris leidis aset tragikoomiline seik, kui neli venelasest turistid tarbisid enda teadmata valesid seeni. Kui seened siis nende organismi mõjutama hakkasid, hakkas nelik veidralt käituma.

Kaks meest ja kaks naist, umbes 50 eluaastates, käitusid kohalike arvates Huddinges asuvas laagris imelikult. Üks naistest olla keset ööd poolpaljalt laagris ringi kõndinud, teine naine peksis kätega vastu auto akent ning üks meestest kõndis ringi haamer käes.

Inspektor Reine Berglund kirjeldas, et tegu oli justkui stseeniga õudusfilmist. Sellest ka Huddinge politsei Facebooki lehele tehtud postituse pealkiri «The Walking Dead», mis ongi just zombide-teemaline USA õudusseriaal. 

Kohalik politsei kirjeldas, et üks naine röökis ja märatses, teine liikus veidralt mööda maad. Kõikidel turistidel olla esinenud hallutsinatsioonid, iiveldus ja oksendamine.

Esimesena sündmuskohale jõudnud ekipaaž sai aru, et tegu ei ole ei zombide ega vannisooladega end pilve tõmmanud inimestega. Välismaalastest turistid olid tõenäoliselt ekslikult korjanud seeni, mis neis luulusid tekitas. 

Nelik viidi haiglasse taastuma. Nad pidid järgmisel hommikul kodumaale naasma, aga see lükkus nende konditsiooni tõttu edasi.

Üks reisijatest ütles, et reisi Rootsi ei olnud väga hea.

Postituse teinud inspektor Reine Berglund sai sellega ainult nõustuda.