Kunstiakadeemia tudengid vallutavad Telliskivi veetorni

«Jaht» Telliskivi veetornis

FOTO: facebook.com

Neljapäeval, 14.mail kell 19 avatakse ajaloolises Telliskivi tänava veetornis Eesti Kunstiakadeemia ehte-ja sepakunsti eriala teise kursuse tudengite näitus JAHT.

13 noort kunstnikku – Timmo Lember, Merlin Meremaa, Erle Nemvalts, Stig Paju, Johann Põldra, Helina Risti, Mari Saarepera, Jaan Škerin, Hanna-Maria Vanaküla, Agnes Veski, Krista Tiiu Koger, Hans KristianMänd, Kaur Virkebau - esitlevad oma nägemusi jahist.

Jahti ei käsitleta näitusel mitte ainult metsas toimuvana vaid metafoorina meie teekonnast ja igapäevastest võitlustest. Pinge, varitsemine, kannatlikkus, jälitamine, otsing, põgenemine, varjumine, alistumine, õige hetke tabamine või käest laskmine – need on märksõnad, millest kõnelevad valminud teosed.

Näitusepaigaks on ajutiselt Kunstiakadeemia tudengite saagiks langenud Telliskivi tänava veetorn, mis oma stoilises rahus on Kalamaja ja Pelgulinna piiri valvanud juba aastast 1942. Veetorn asub Telliskivi Loomelinnaku vahetus läheduses ning on näitusepinnana kasutusel esmakordselt.

Tudengite töid on juhendanud Tõnu Arrak, Jens A.Clausen, Nils Hint, Piret Hirv, Eve Margus-Villems, Rait Siska.

Näitus Telliskivi veetornis (Telliskivi 59A) on avatud 15.-28.mai E-P kell 12-18

FOTO: Promopilt

Tagasi üles