N, 1.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Austraallaste menüüsse on jõudnud metskassid

Inna-Katrin Hein
Facebook Twitter
Comments
Metsik kass
Metsik kass Foto: cathouse-fcc.org

Austraalias on plahvatuslikult kasvanud metsikute kasside arv ja nendega arvukuse kontrolli all hoidmiseks on välja tuldud uudse lahendusega.

Nimelt on need loomad jõudnud restoranide menüüsse, kirjutab The Independent.

«Need kassid on kunagi Austraaliasse toodud kodukasside metsistunud kauged järglased. Nende kasside arvukus on pidevalt suurenenud ja nad on hakanud tapma väiksemaid koduloomi,» sõnas Alice Springsi ühe restorani omanik.

Omanik jätkas, et kuna nende kasside liha on küllaltki maitsev, siis neist on saanud uus hõrgutis austraallaste laudadel.

Samas on toimunud ka mitmed kokandusvõistlused, kus metsikute kasside lihast tehtud roogi on valmistatud.

«Neil kassidel on hele ja küllaltki tugeva aroomiga liha. Kuid pärast maitseainetega sissemäärimist ja korralikult küpsetamist saab väga maitsva prae,» ütles kokandusvõistlusel osalenud Kay Kessing.

Kessing lisas, et tegelikult on küülikute ja metsjäneste lihal isegi tugevam aroom kui metskasside omal.

Kassid jõudsid Austraaliasse 1788. aastal ja praeguseks on nad levinud kogu Austraalia kontinendil.  Surnud metskasside uurimine on näidanud, et need kassid on kõikesööjad – alates tigudest, väikenärilistest ja madudest kuni lindude ja väikeste imetajateni.

Kuid kohalikud tervishoiuspetsialistid hoiatasid inimesi, et metskasside söömine võib tervisele ohtlik olla.

 «Seadustega pole metskassi söömine keelatud, kuid nende loomade liha ei pruugi vastata tervisekaitse nõuetele. Seega pole välistatud võimalus, et metskassi lihast valmistatud roa söömise tagajärjel võib inimene haigestuda,» selgitas Austraalia Põhjaterritooriumi tervishoiuspetsialist Xavier Schobben.

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles