• See asteroidipaar aitab mõista, kuidas toimivad püha mees- ja naisenergia meie elus.
• Shiva ja Parvati omavaheline sümbioos on eksistentsi alus.
• Shival on olemas side ka Eestiga.
Asteroidide kasutamine astroloogias osutub tihtipeale äärmiselt põnevaks ja silmiavavaks, kuigi nende roll on sünnikaarti pigem peenhäälestada. Neid taevaseid kivisid on iseenesest väga palju, ent nende sattumine tähenduslikele punktidele võib täita puuduva lüli, mida tervikpildi mõistmiseks vaja.
Seekord vaatame asteroidide paari, Sivat ja Parvatit, kelle tähenduse juured peituvad hindu mütoloogias.
Asteroidi, mille numbriks sai 1170, avastas 29. septembril 1930 Belgia astronoom Eugène Delporte ning sellele anti nimi hindu jumaluse Shiva järgi (asteroidi nimi on Siva). Asteroidi orbiit lõikub Marsi orbiidiga ning see teeb täisringi ümber Päikese kolme aasta ja seitsme kuuga.
Palju aastaid hiljem, 1. veebruaril 1959 avastati Lowelli observatooriumis Arizonas aga asteroid, millele anti Shiva partneri nimi – Parvati. Numbriks sai sellel 2847. Parvati läbib oma orbiidi kolme aasta ja ühe kuuga.
Shiva ja Parvati mütoloogiline taust
Hinduismis peetakse Shivat üheks kõige olulisemaks jumalaks, keda kummardati ja armastati kõige kaugematest aegadest alates, seetõttu eksisteerib temaga seotud müüte ja lugusid eriti palju. Tal oli mitmeid erinevaid vorme ja väljendusi, ent hindu kolmainsuses peeti Shivat jumalikuks suureks hävitajaks. Hävitas ta aga takistusi, negatiivsust, haigusi, egosid, pahesid ehk kõiksugu «deemoneid».
Lääneliku mõtteviisiga inimesele võib ta paista küllaltki vastuolulisena, kuna temas nähakse korraga väga võimast, metsikut ja ägedat jõudu, aga ka vaikset rahu. Olemuselt on Shiva sündimata, surematu ja igavene.
Shivat kujutatakse tihtipeale Nataraja kujul – kosmilise tantsijana. Tema tants hoiab elus ja kestvana kogu universumit. Läbi selle tantsu nähakse Shivat nii loomas kui ka hävitamas ning see hoiabki universumi ringluses. Selles võib näha ka viidet veedalikule mõistele maya – maise elu illusioon ja ilmnevus, mis on alati muutumises, aga mille ajutisi ilminguid inimesed kipuvad jääva uskuma. Kvantfüüsilisel tasandil võib näha Natarajas isegi subatomaarsete osakeste tantsu võrdkuju. Nii asetati India teadlaste nõuandel ka CERN-i tuumauuringute keskusesse suur tantsiva Shiva kuju.