Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Endine NBA kossustaar võitis loteriiga tohutu summa: abiks kodutu ja bensiinijaama omanik

Endine korvpalliliiga NBA tähtmängija Gilbert Arenas (palliga) oli kümme aastat tagasi üks liiga parimaid tagamehi.

FOTO: Alex Brandon/AP/Scanpix

Kodutu mehe lahke žest ja bensiinijaama omaniku heategu aitasid endisel korvpalliliiga NBA superstaaril Gilbert Arenasel võita loteriiga hiigelsumma.

38aastane Arenas, kes on kolm korda pallinud ka NBA tähtede mängul ja 11 karjääriaasta jooksul teeninud rohkem, kui 160 miljonit USA dollarit, jagas lugu oma sotsiaalmeediakontol. 

Nädal tagasi, eelmisel teisipäeval läks endisel korvpalluril äkki kiireks. Tal oli vaid kaheksa minutit, et jõuda lemmikbensiinijaama Calabases ja osta lotopilet nende numbritega, millega ta iganädalaselt mängib. Ta tormas majast välja.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This caption is not about good deed but about a struggling mans sacrifice and belief ?? may 12th I rushed out the house to play my lotto numbers?forgot my money and the car was on E??‍♂️ I had a whole $10 in the car??? I pulled up to the gas station to get $10 worth so I can head to (my hook up gas station) and then a struggling man says (hey sir can u spare me some change) my first thought was ?PHUCK I don't have time for this shit today? so I said mannn I have $10 for some gas and that's it,I have 8 mins to get to the other gas station to play my numbers before it's to late? he says u can play here...I said the other gas station lets me push the buttons myself? he then says how far u going! My brain is saying (the fuck u asking all the questions for ) so I was only going to CALABASAS which was 7 mins away but lied and said Thousand Oaks which was at least 16 mins away so before he did the math on everything I said " 8 mins before the cut off but it's 16 mins away" I said listen I'll just use $5 dollars for gas and u can have the other $5 ? he then says (from here to Thousand Oaks and back) u won't make it on $5 so KEEP the $10 and after u WIN hook me up with $20! I said are u sure he said yes ? I know ur gonna win? by the time I got to the my hookup gas station they were closed I guess they closed early for repair so I didn't get to play my numbers??? I wake up to a text Wednesday morning saying congratulations U won 300k ? I've heard this scammer type shit happening so I ignored the next becuz I didn't get to play my numbers so I couldn't have won shit....I went to the gas station later that day to play powerball that was later that night and the owner runs out saying YOU WON i texted u ? I said huh I didn't play yesterday..he said I played ur numbers for u becuz I was closing early and u WON ?? long story short.....I pulled up on my guy yesterday and gave him his cut (for his safety) won't say the number ?he jumped up and hugged me for 5 mins crying and then started to pray? I've given back to the homeless BUT never was blessed by one ??? his good hearted gesture of me making it back home blessed that ticket? #happysunday

A post shared by Gilbert Arenas (@no.chill.gil) on

Autos oli tal 10 dollarit, kuid kütust nappis. Niisiis peatus ta esimese ettejuhtuva bensiinijaamas juures, et kiirelt paak täita. Tanklas aga oli üks mees, kes astus ligi ja palus Arenaselt pisut raha. Ärritunud korvpallilegend selgitas kärmelt kerjusele, et tal on ainult 10 dollarit, tal on vaja bensiini võtta ja veel järgmisesse tanklasse jõuda, et lotopilet soetada. 

Arenas pakkus mehele, et ostab viie dollari eest bensiini ja ülejäänud 5 dollarit annab talle. Mees kostis seepeale, et viie dollari eest ei saa piisavalt kütust, et järgmisesse vajalikku bensiinijaama jõuda. Nad vahetasid veel paar sõna, kuni kodutu mees sõnas: «Hoia need 10 dollarit endale ja kui sa võidad, siis annad mulle 20 dollarit. Ma tean, et sa võidad.» 

Arenas lahkus ja kihutas oma lemmiktanklasse, kuid jäi hiljaks. Nii ei saanudki ta tol päeval oma välja valitud numbritega lotot mängida. 

Järgmisel hommikul sai Arenas sõnumi, mis teatas talle, et ta on võitnud 300 000 dollarit. Mees arvas, et tegemist on libasõnumiga, sest eelmisel päeval ei ostnud ta ju lotopiletit. Endine kossutuus läks siiski ka järgmisel päeval pärast loosimist oma lemmiktanklasse. 

Väikese bensuka omanik jooksis Arenast nähes välja: «Sa võitsid! Ma saatsin sulle sõnumi!» 

Arenas oli täiesti segaduses. Ta ei saanud ju võita, sest bensujaam oli selleks ajaks juba suletud, kui ta sinna jõudis. Ta ei saanud ka valida oma tavapäraseid numbreid, millega ta alati mängib. Kuid Calabase bensujaama omanik teadis Arenase numbreid peast ja mängis lotot tema eest. Arenasel läksid pihta viis numbrit Mega Millionsi 12. mail toimunud loosimisest:  7, 16, 27, 44 ja 52. Ta võidusumma oli 309 694 dollarit. Mööda läks ainult «mega pall», mille täppipanek oleks Arenase rikkamaks teinud koguni 248 miljoni dollari võrra. 

Pärast suurvõitu astus Arenas läbi sellest bensujaamast, kus ta oli kohanud kodutut meest. Kodutu istus seal selgi hetkel. Arenas ei andnud Instagramis teada täpselt, kui palju raha ta kodutule andis, kuid seda oli niipalju, et mees kallistas teda lakkamatult viis minutit ja puhkes nutma. Nii väidab vähemalt endine kossumees. 

Aastastel 2001-2012 NBAs  Golden State Warriorsi, Washingtoni Wizardsit, Orlando Magicut ja Memphise Grizzliesit esindanud Arenas viskas tippliigas 11 hooaja jooksul 11402 punkti.