Eurolaulu Raadio

Kõrge korstna küljes pea alaspidi rippunud mees hukkus

Daily Star vahendab, et viiekümnendates eluaastates mees, kes ronis eile öösel Carlisle'is Inglismaal kuninganna Victoria-aegse endise puuvillatehase korstna otsa, on traagilistel asjaoludel hukkunud.

Politsei sai eile öösel kell 2.00 teate selle kohta, et Carlisle linnas asuva endise puuvillatehase ligi kaheksakümne meetrise korstna küljes ripub üks paanikas mees.

Mehe olukorra selgitamiseks kaasati rannavalve kopter ja droon. Politsei rääkis mehega, kuid ohutuse tõttu loobuti tema päästmiseks helikopteri kasutamisest.

Mees oli roninud korstna otsa selle küljes oleva redeli kaudu ja oli õnnetul kombel tagurpidi korstna ja redeli vahele kinni jäänud. Päästjad ei saanud redelit selle vanuse ja pudeda oleku tõttu mehe päästmiseks kasutada.

Kopteri kasutamine mehe päästmiseks osutus võimatuks, sest sellest tekkiv tuulekeeris võinuks esile kutsuda kukkumisohu. Sündmuskohale toodi eksperdid, kelle tööks on mägismaalt ja suurlinna keerulistest tingimustes inimeste päästmine. Kohale kutsuti ka eritõstuk, aga selle sündmuspaigale jõudmine võttis aega.

Päästetööga tegelevad politseinikud muutusid ärevaks kui ilmnes, et korstna küljes lõksus olev mees ei reageerinud enam. Teadmatus tema olukorra kohta kestis tunde. Täna kell 4.46 tehtud politsei avalduses seisnes, et korstna küljes olnud mees suri.