Eesti Muusikaauhinnad 2020

Eratreener sõimas naist paksuks ja keelas tal oma treeninggrupiga liitumast

Eratreener sõimas naist paksuks ja keelas tal oma treeninggrupiga liitumast. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Liz Gregg / picture alliance / moodboard

160 kilo kaaluv naine, keda sõimati sotsiaalmeedias eratreeneri poolt paksuks, on nüüd saanud teistelt inimestelt metsikult kaastunnet ja toetust.

Lisa Parratt, kes kannatab ärevuse all ning kellel on vaimset tervist toetav koer, langes avaliku alanduse ohvriks, kui eratreener ütles talle Facebooki grupivestluses, et ta on liiga raske ja liiga suur, et tema treeninggrupiga liituda, kirjutas The Sun.

33-aastane Market Harborough'st pärit naine, kes on alates jaanuarist kaotanud 16 kilo, võttis ühendust eratreeneri Gary Randalliga, et küsida võimaluste kohta liitumaks tema segatreeninggrupiga kohalikus pargis. Naine lisas vestlusesse ka oma sõbranna, kes oli samuti grupiga liitumisest huvitatud.

Gary, kes kutsub end ka Buffmasteriks, oli alguses sõbralik, kuidas teatas ühtäkki, et ta oli Lisat ühes jõusaalis näinud ning naine peab kaotama veel 31 kilo enne, kui ta teda aidata saab.

Kui Lisa küsis, miks mees teda aidata ei saa, vastas treener, et naise kaal on liiga kaugele läinud. Lisa oli vastust kuuldes oma vanemate juures ning hakkas selle peale nutma. «Mul on niigi halb enesehinnang ja see mõjus mulle eriti karmilt. Ma tundsin meeletut häbi,» sõnas Lisa.

Pärast Garylt solvavate kommentaaride saatmist otsustas naine need Facebooki postitada, sest ta tahtis, et mees teaks, kui halvustavad need kommentaarid võivad olla.

Lisa sõnas: «Ma ei varja oma kaalu, aga ma eeldan, et oma ala professionaal on taktitundelisem. Miks ta lihtsalt minu juurde ei tulnud ja seda mulle neljasilma all ei öelnud?»

«Ma muretsen, et kui ta oleks seda öelnud valele inimesele, siis teda ei oleks praegu siin (sest inimene võib enesetapu teha). Ma tahan teadlikust tõsta ja postitasin tema teated mõned tunnid hiljem üles.»

Vaatamata kohesele kriitikale, mida Gary sai, positas mees oma isiklikule ja tööalasele Faceobookile sama sõnumi: «Parem alati selles valdkonnas aus olla, isegi otsekohene #teambuffmaster.»

Aga teisipäevaks oli Gary oma tööalase Facebooki kustutanud. 

Gary võttis eile hilisõhtul ka ise sõna, öeldes, et kogu asi on liialdus. «Ta on väga totter naine. Ta paistab ise rumalana.»

Fitness. Pilt on illustreeriv.

FOTO: TAIRO LUTTER / Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Newcastle'is tegutsev eratreener Katharine Busby oli mehe käitumise pärast pahane. 

«Ülekaalulised inimesed kannatavad niigi igapäevaselt diskrimineerimise all, neile ei ole vaja kellegi kitsarinnalist suhtumist, kui nad püüavad elus teha tervemaid valikuid. Interneti turvalisuse taha peites näitab mees, et ehk ta ei ole nii kõva mees kui tema treeningklassid viitavad.»

Pärast Gary kommentaaride Interneti postitamist on Lisa postitust jagatud ja kommenteeritud tuhandeid kordi. Lisaga samas jõusaalis treeniv ja ka seal õpetav 27-aastane Molly Beard läks kommentaare nähes pühaviha täis. 

«Kui ma nägin Lisa postitust, siis oli minu jaoks rõve, et niiniimetatud fitnessi-professionaal ütleb kellelegi, kes püüab oma elu paremaks muuta, et teda ei saa aidata. Tal peaks enda pärast häbi olema. Ma suhtun väga kirglikult kõikidesse, eriti naistesse, kes püüavad oma füüsilist tervist parandada, peavad teiste kriitiliste kommentaaride pärast kannatama.»

Lisale on saadetud üle 500 privaatsõnumi, mis avaldavad talle toetust, ja tosinad kohalikud treeningorganisatsioonid on talle pakkunud tasuta liikmestaatust.

Instatäht Diren Kartal pakkus Lisale, et treenib teda tasuta, ja tegi video, kus ta pilab eratreenerit, öeldes, et tema nimi Buffmaster kõlab nagu puhastusvahend.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I received a Facebook link this morning from my clients that actually upset them⁣ ⁣ Simply because they know it takes a lot to admit you need to make changes in your life when you’re overweight. ⁣ ⁣ It takes courage and stepping outside your comfort zone which isn’t easy! ⁣ ⁣ Whoever Lisa is has had a shitty first experience with this geezer called Buffmaster which by the way sounds like a bleech brand bruv not a PT business bro.....⁣ ⁣ This has been handled in such a bad way by whoever this person is and simply shouldn’t be allowed to coach people really.⁣ ⁣ A trainer should be supportive and guiding to whoever needs help! Not shut down.⁣ ⁣ If anyone knows who Lisa is get in touch with me and I’ll coach her for free till she get some results and she can go to his boot camp and tell him to fuck off when I’m done with her❤️👊🏼⁣ ⁣ #neatup247⁣

A post shared by Coach Kartal (@diren.kartal) on

Lisa sõnas: «Ma ei tunne neid inimesi. See on tõesti olnud ülevoolav, ma lihtsalt tahan kõiki tänada. See pani mind mõistma, et maailmas on rohkem head kui ma arvasin. Kui see alguses juhtus, siis ma tahtsin alla anda, aga nüüd ma tahan näidata, et ta eksib.»