NUMBRIMAAGIA Kas 13. esinejana ülesastumine Eurovisioonil toob Eestile õnne või ebaõnne? (4)

Margit Korbe
, astroloog
Copy
Eesti Laul 2024
Eesti Laul 2024 Foto: Konstantin Sednev

Kolmeteistkümnendana ilmumine on vanades mütoloogiates väga tähenduslik olnud. Mida võiks see aga tähendada 5MIINUST x Puuluup esinemisele Eurovisiooni võistlusel? 

Hiljuti selgus, et Eesti astub 9. mail Eurovisioonil üles 13. esinejana ning inimesed on tundnud huvi, kas see võib tuua kaasa õnnetust või hoopis õnne? Number kolmteist seostub erinevate uskumustega ning selle ilmumine ei jäta inimesi tavaliselt külmaks. Selle arvu salapära äratab hoopis omajagu mõtteid ja küsimusi.

Number kolmeteistkümnega kaasneb justkui teatav ebamugavus või hirm, sest see järgneb kaheteistkümnele, mida on peetud paljudes kultuurides täiuslikuks numbriks. Meie kalendris on aastas kaksteist kuud (kuigi kuuloomisi on aastas kolmteist), meie päevas on kaksteist tundi. Koolis tuleb läbida kaksteist klassi. Kaheteistkümne kohta on olemas ka oma sõna – tosin (ingl k dozen). Kaheteistkümnega on läbitud justkui teatav tervik, kuid kolmeteistkümne ees tekib kohmetus. Nii on eesti kõnekeeles nimetatud arvu kolmteist ka kuraditosinaks (ingl k see vaste puudub).

Kommentaarid (4)
Copy
Tagasi üles