Sitsiilia linnapea müüb ajaloolisi maju ühe euro eest

Sitsiilia Salemi linnapea müüb maju ühe euro eest

FOTO: AFP / Scanpix

Sitsiilia Salemi linna linnapea pakub kohalikke ajalooväärtusega maju müüa ühe euro eest.

Asjal on ka konks, sest müügis olevad majad vajavad kapitaalremonti ja selleks kulub vähemalt 100 000 eurot (1,5 miljonit krooni), kirjutab thenewsvault.com.

Hiljuti ametisse astunud Salemi linnapea Vittorio Sgarbi sõnul on tema plaani eesmärk päästa ja säilitada kohaliku ajaloo seisukohast tähtsaid maju.

Alates 1968. aasta maavärinast on Salemi ajaloolises keskuses olevad majad tühjaks jäänud ning küllaltki lagunenud.

«Linnavalitsuse hallata on 3700 ajaloolist, halvas seisukorras maja. Pakun kõigile, kes on huvitatud Sitsiilias kinnisvara hankimisest, maju ühe euro eest,» selgitas linnapea.

Linnapea sõnul on ta majade pakkumisi teinud ka kuulsustele ning tema andmetel on mitmeid inimesi, kes on huvitatud vanadesse majadesse investeerimisest.

«Ühe euro eest maja ostnuga sõlmitakse leping, mis kohustab tal maja kahe aastaga renoveerima. Renoveerimisel tuleb aga maja algset ehitust silmas pidada ning igasugused tänapäevased liialdused ja juurdeehitised ei ole lubatud,» lausus linnapea.

Sgarbi sõnul tuli majade ühe euro eest müükipaneku ideele ta sõber, fotograaf Oliviero Toscani, kelle käe all on valminud ka enamik Benettoni firma reklaamidel kasutatud fotodest.

Elu24 maksab vihje eest tasu!

SAADA vihje

Loe ka neid

Tagasi üles