Jaak Joala toibub infarktist

Anu Saagim
, peatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Elav legend: 
menulaulja Jaak Joala.
Elav legend: menulaulja Jaak Joala. Foto: Peeter Langovits

Postimees.ee sai vihje, et öösel viidi Jaak Joala infarktiga haiglasse ja et muusik on väga raskes seisus.

Jaak Joala viidi laupäeva öösel vastu pühapäeva Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardiointensiivosakonda. Joala haiglas viibimist kinnitasid ka arstid.

Joala lähedane sõber kinnitas, et hetkel on Jaaguga kõik juba enam-vähem hästi. «Talle saadi õigel ajal jaole. Ta saab jalule. Muretsemiseks pole põhjust.»

Meil õnnestus telefoni teel ühendust saada ka Jaak Joala endaga, kes vaiksel, kuid optimistlikul häälel kinnitas: «Minu olukord pole mõnus, kuid mitte lootusetu. Hetkel sooviksin siiski puhata. Loodan, et kõik laabub hästi. Aitäh!»

Kallis Jaak, soovime Sulle kiiret paranemist!

    
Jaak Joala on sündinud 26. juunil 1950 Viljandis ning on ametilt laulja ja muusikapedagoog.

Joala alustas oma muusikukarjääri Olav Ehala popansamblis Kristallid 1967. aastal. Nendega on salvestatud kümmekond lugu. Need olid Jaak Joala esimesed helilindistused raadios.

Sügisel 1968 lõi bassimängija ning lauljana kaasa populaarses Toivo Kurmeti ansamblis Virmalised. Koos Virmalistega laulis ta sisse mitu Toivo Kurmeti laulu: «Taas on päev», «Naer», «Ainult sul», «Ma ei tea miks», «Üksinda».

Tema salvestustega on avaldatud rohkesti heliplaate kodu- ja välismaal. 1980ndatel sai ta rahvasuus hüüdnime Kremli ööbik, kuna esines ja salvestas palju Venemaal ja mujal tollases NSV Liidus ning suur osa tema tolleaegsest repertuaarist oli venekeelne.

Alates 1980ndate aastate lõpust pöördus taas Eesti publiku poole nii muusiku kui ka nt suuremate rock-kontsertide ja -festivalide konferansjeena (Rock Summer, Rolling Stones'i tuur jne).

Tuntumad projektid muusikuna olid 1960ndate muusikat esitanud «Kollane allveelaev» koos Ivo Linna, Karl Madise, Meelis Punderi jt-ga ning 1990ndate keskel ühiskontserdid Ivo Linna ja Tõnis Mägiga - rahvasuus nn. kolm tenorit.

Hiljem loobus Jaak Joala laulmisest, pühendudes pedagoogi-, produtsendi- ja saatejuhitööle. On osalenud Poolas Sopoti laulufestivalil, kus ta saavutas esikoha.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles