Kuidas mõista oma hingeplaani ja saada infot hingekroonikate kohta? Miks mõned inimesed äratavad meis justkui hingemälestusi? Nendele küsimustele võib aidata leida vastuseid asteroid Akashi 5881.
Asteroidide kasutamine astroloogias osutub tihtipeale äärmiselt põnevaks ja silmiavavaks, kuigi nende roll on sünnikaarti pigem peenhäälestada. Neid taevaseid kivisid on iseenesest väga palju, ent nende sattumine tähenduslikele punktidele võib täita puuduva lüli, mida tervikpildi mõistmiseks vaja.
Nii tutvume seekord asteroidiga, millele anti nimeks Akashi ja numbriks 5881. Taevakivi avastasid Jaapani astronoomid Toshiro Nomura ja Matsuo Sugano 27. septembril 1992 ning see sai nime Jaapanis asuva Akashi linna järgi, kus on riigi vanim endiselt töös olev planetaarium, mis avati 10. juunil 1960. aastal. Samast linnast jookseb läbi meridiaan, mis määrab Jaapani aja.
Selles «Sodiaagisosinate» episoodis on asteroid Akashist ka lähemalt juttu!
Ent nagu varemgi asteroidide puhul oleme täheldanud, võtavad need astroloogias selle tähenduse, mis nende nimega kollektiivses teadvusväljas resoneerub. Sõna «akashi» on äärmiselt tähendusrikas. Jaapani keeles on selle sisul mitmeid versioone, nagu näiteks: tunnistus, tõend, ere kivi, valgustatus, selge nägemine. Jaapanis hakkas see sõna nimena levima 7. sajandi paiku.
«Akashi» veelgi kaugemad juured on aga sanskriti keeles, kus selle vormiks on «akasha» või «akash» ning seda kasutati India kosmoloogias tähistamaks kosmost, taevast või eetrit. Selle kõige üldisem tähendus indo-aaria ja draavia keeltes ongi «taevas». Kas pole mitte huvitav, et just selle nimega linnas Jaapanis on üks ajaloolisem planetaarium?
Ākāśa tähendus džainismis
Eriti tähtsal kohal oli see sõna India džainismi usundis ja filosoofilises koolkonnas, mis kujunes välja üheaegselt budismiga 6. sajandil e.m.a protestina brahmanistliku preesterkonna, kastisüsteemi ja ohvrirituaalide vastu. Ākāśa tähendas ruumi ning oli üks kuuest ainest, mis sisaldas ülejäänud viite (elus ehk hingestatud aine, elutu aine, liikumise printsiip, puhkamise printsiip ja aeg).