N, 21.09.2023

Viljandi peksujuhtumi kohta algatati kriminaalmenetlus

Merilyn Närep
, päevatoimetaja
Facebook
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Madis Veltman

Eelmisel esmaspäeval hakkasid ühismeedias levima jõhkrad videod sellest, kuidas suurem poiss lööb korduvalt väiksemat, väidetavalt kaheksa-aastast poissi. Veidi hiljem selgus, et see leidis aset aprilli lõpus Viljandimaal. Juhtunu uurimiseks on nüüdseks algatatud kriminaalmenetlus ja kõiki asjaolusid kontrollitakse edasises uurimises.

Ka Elu24 toimetuse postkasti laekusid kõnealused videod peksmisest: «Taas kord levivad netis laste telefonides videod, kuidas kuuenda klassi laps peksab kaheksa-aastast poissi. Minu väike õde saatis mulle pildid ning videod. Ebanormaalne, mis meil tänapäeval toimub, kuid ehk noored õpivad, kui nimi igaveseks interneedusesse jääb.»

Vihje saatja küll palus videod ja pildid üles panna, kuid laste ning just ohvri kaitsmiseks me seda ei tee.

Kaadrid on väga jõhkrad. Ühel videol hoiab peksja metsas olles käes saagi ja teeb maas lebava ohvri kohal ähvardavaid liigutusi, justkui sooviks noorel poisil jalga otsast saagida. Samal ajal ohver karjub röökides: «Ei, ära tee!» Peksja ise peidab end videos kapuutsi alla.

Teises videos, mis Elu24ni jõudis, peksab vanem poiss ohvrit jõhkralt jalaga selga. Nuttev ja armu paluv ohver suudab küll korra püsti tõusta, kuid koperdab seejärel veekogu ääres pikali. Peksja jätkab, lüües ohvrit veel kõvemini jalaga selga, mistõttu poiss suurest valust röökima hakkab.

Juhtunust mitu versiooni

Väiksema poisi vanemad kuulsid juhtunust politseilt. Laps ei olnud neile oma kohutavast kogemusest rääkinud. «Mõlema poisi vanemad teevad praegu koostööd, et juhtunut lahendada,» ütles Viljandi politseijuht Margus Sass Sakala väljaandele.

Videos endast mitu aastat nooremat last peksev põhikooliõpilane asus end politsei ees esmalt õigustama ning põhjendas juhtunut Sassi sõnul sellega, et too noorem poiss oli enne korduvalt halvasti käitunud ja polnud hoiatust kuulda võtnud. «Loomulikult ei saa sellise olukorra lahenduseks olla vägivald,» lisas Sass Sakalale.

Samal ajal uurib politsei mitut teist versiooni. Politseini on jõudnud vihjeid, et ka videos vägivallatsejana käituv poiss võib olla ohver, sest teda võisid peksma sundida omakorda temast vanemad poisid, kes kasutasid videot hiljem tema šantažeerimiseks. «Kindlasti me uurime neid versioone, aga praegu on loo kohta tekkinud väga palju infovahtu,» nentis Sass ning tõi näite esmaspäeval sotsiaalmeedias ringlema läinud kuulujutust, et videos nähtav ohver on selgroovigastusega haiglasse sattunud. «Keegi videos nähtutest haiglas ei ole,» kinnitas politseijuht.

«Üks asi on viia läbi vestlusi, teine asi on kriminaalmenetluse vorm, mille puhul saab koguda rohkem infot ja on sanktsioonid valeütluste andmise korral,» nentis Viljandi politseijuht Margus Sass Sakalale ning lisas, et teisipäeva pärastlõunaks oli politsei saanud olulist lisainfot, mis viitas vajadusele kriminaalasi algatada. Sellega nõustus ka prokuratuur.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles