21. jaanuaril algas Hiina kalendri järgi uus aasta, mis tõotab kujuneda möödunud tiigriaastast kardinaalselt erinevaks. Mis meil nüüd täpsemalt algas ja ees on?
Laupäevaõhtuse kuuloomisega kell 22.53 algas uus aasta Hiinas ja ka paljudes teistes Kaug-Ida maades. Tiigrihüpped on nüüdseks lõplikult läbi ja oleme maandunud pehmetele kassi- või hoopis jänesekäppadele. Kuigi Hiina horoskoobis nimetatakse seda tavaliselt jäneseaastaks, on Vietnamis selle asemel kasutusel kass ja nii kuuleme siin lääne kultuuriruumis vaheldumisi kassi- ja jäneseaastast.
Tegelikul on loom ju ise sümboolne, kuid oluline on tähendus ja sõnum selle taga. Erinevates kultuurides võivad samad omadused peegelduda paremini läbi erinevate loomade. Nii on ka kitse asemel vahel lammas, härja asemel pühvel, kuke asemel fööniks ja sea asemel metssiga. Mõnes Aasia piirkonnas on roti asemel hoopis hiir. Seetõttu arvan, et sel aastal võib igaüks ise tunnetada ja valida, kas tal on kassi- või jäneseaasta - kumb sinuga rohkem resoneerub, see sul ongi.
Millist energiat kassi- või jäneseaasta toob?
Et mõista looma-aasta sügavamat tähendust, tuleb vaadata ka seda, kes talle eelneb ja kes talle järgneb. Nii nagu lääne astroloogiaski, vahelduvad alati maskuliinsed ja feminiinsed märgid, yang ja yin energia. Selline on loomulik sisse- ja väljahingamine, mis hoiab elu ringlemises.
Just lõppenud tiiger oli tugev maskuliinne märk - jõuline, julge ja isegi agressiivne. Aga tiigri kohta tuleb pidada meeles, et üks tema eesmärke on kurjuse ja nö tumedate jõudude paljastamine ja hävitamine. Mõnikord kujuneb selline aasta päris karmiks, kuid kõrgemas plaanis teenib see maailma puhastamist, ükskõik mis parajasti meediast vastu ka ei kaja. Tiigrit ei maksa karta ega ka halvustada, tema eesmärk on üllas.