SODIAAGIMÄRGID Mida vajad sina, et lahkuminekuga toime tulla?

Foto: Shutterstock
Margit Korbe
, astroloog
Copy

Suhte purunedes vajavad inimesed erinevaid meetodeid, mis võimaldaks oma tunnetega toime tulla ja elus edasi minna. Sinu päikese- ja kuumärk aitavad mõista, mida vajad sina.

Seekord vaatame, mida iga tähemärk vajab, et suhte purunemisest tervenenda ja edasi liikuda. Loe nii oma päikese- kui ka kuumärgi kohta, kuna Kuu kirjeldab eriti su sisemist tundeelu. Oma sünnikaardi saad teha siin.

Loe lisaks: VEENUS SKORPIONIS 〉 Armuelu juhend järgmiseks kolmeks nädalaks: head ja halvad ajad

JÄÄR

Kui suhe, mis purunes, oli Jäärale väga oluline, on selle lõppemisega leppimine raske. Jäär ei talu kaotust, see on talle loomuvastane. Lahkuminek võib olla üks väheseid hetki, mil see märk tunneb end ebakindlana. Seetõttu võib Jäär proovida teha kõik, mis võimalik, et suhet tagasi võita, riskides endisele partnerile tüütuks muutumisega.

Siinkohal peab Jäär õppima võitlemisest loobuma ja alla andma. Jääral on vaja anda endale selge signaal, et see on tõesti läbi. Jäära aitab, kui tuua fookus tagasi iseendale ning alustada elus mõne uue tegevusega. Kui ta kord loobub lootusetust võitlusest, on Jäär suurepärane uute alguste looja. Kindlasti peaks Jäär olema väga aktiivne ja vältima kodus passimist. Täites end uutest tegevustest tuleva rõõmuga, kohtab ta peagi kedagi uut.

SÕNN

Selle märgi jaoks on lahkuminek üks raskemaid kogemusi elus. Sõnnid seovad end tugevalt ja neis tekib tunne, et inimene, kellega nad on koos, on nendega kogu eluks. Seega tähendab suhte lõppemine nende jaoks kogu elu kokku varisemist. Suhe mõjutab väga palju, kuivõrd väärtuslikuna nad end tunnevad ning selle lõpp võib panna neid tundma end väärtusetu ja tühjana.

Et panna algus tervenemisele, peavad nad taastama tunde iseenda väärtusest. Sõnni aitab, kui ta keskendub kõigele, mida saab nautida läbi oma meelte - head lõhnad, maitsed, massaaž jms - ning tunneb tänulikkust kõige eest, mis tal on. Ta võiks veeta aega looduses, nii et ei peaks kiirustama. Ta võiks kuulata head muusikat. Kõik, mis tuletab meelde, kui ilus ja nauditav elu on, aitab Sõnnil uuesti jalad alla saada. Kui ta end jälle oma nahas naudib, tõmbab see ligi kellegi, kes talle täpselt samasugust rõõmu soovib pakkuda.

KAKSIKUD

Kuna Kaksikute märk on alati pidevas liikumises, ei tunne ta lõplikku rahulolu ei suhtes olles ega ka partnerist lahku minnes. Alati käib peast läbi palju küsimusi - kas tegin õige otsuse, kas oleks pidanud tegema teisiti, kas oleks pidanud ootama kauem, kas oleks pidanud tegutsema kiiremini? Mõtete rahustamiseks on tal vaja suhelda ja oma tundeid läbi teiste peegeldada.

Siin valitseb aga oht, et ta jätkab endise partneriga aktiivset sõnumite vahetamist, suhte üle arutlemist, kohtumist ja isegi koos ajaveetmist, et leida lõplikku rahu, või lootes salaja, et toimub mingi läbimurre ning endised probleemid kõik lahenevad. Paraku hoiab see teda lihtsalt kinni. Parem on rääkida sõprade ja teiste lähedaste inimestega ning luua uusi värskeid kontakte. Jagades oma tundeid ja mõtteid uute tuttavatega, võib sellest kujuneda märkamatult uus tugev side.

VÄHK

Oma ülitundliku ja emotsioonidest tulvil loomuse tõttu sulgub Vähk pärast lahkuminekut tavaliselt endasse. Ta tõmbub tugeva kooriku alla, et end kaitsta, kannatades samal ajal valusa pettumuse ja kibestumise käes. Vähil võib võtta aega aastaid, et olla valmis end kellelegi päriselt uuesti avama.

Vähil tuleb olla endaga õrn ning arendada usaldust elu ja inimeste vastu. Tal tasub proovida mõnd toetavat individuaalteraapiat, kus terapeut oleks tema lähedal (nt vabastav hingamine). Ka mõni väga hea sõber võib palju abiks olla. Ta võib veeta aega hubaselt kodus koos lähedastega, võimalusel elava tule ääres. Vähk peab leidma uuesti tunde, et elu on turvaline ja ta on hoitud ka ilma selle konkreetse partnerita. Kui tema süda ja selles peituv tohutu armastus taas avaneb, ei jää see teiste poolt märkamata.

LÕVI

Kuna Lõvi on olemuselt niivõrd kirglik ja dramaatiline, on tal tugevate tunnete korral kombeks sattuda korduvasse kokku-lahku tsüklisse. Tülihoos minnakse lahku ja sellele järgneb kirglik leppimine. Mõned suhted võivad kesta nii läbi aastate, kuid kokkuvõttes on see väga kurnav. Oma kõrge eneseväärikuse ja sisemise lojaalsuse tõttu ei suuda Lõvi leppida, et teda põlema sütitanud suhe on läbi.

Kuna Lõvi jaoks on partner tema dramaatiliste etteastete ülim jumaldav publik, aitab teda juba see, kui ta otsib oma publikut mujalt. Lõvi ei tohiks kodus istuda ja endist armsamat taga igatseda, vaid ta peaks sukelduma sotsiaalsesse ja loomingulisse ellu, kus tal on võimalus särada. Ta võiks kirjutada oma tunnetest laulu ja esitada seda sotsiaalmeedia vahendusel. Ta võiks tantsida kogu hingest peol, nii et publik on löödud pahviks. Peagi äratab see publiku seas kellegi südames uue leegi.

NEITSI

Oma enesekriitilise loomuse tõttu tajub Neitsi lahkuminekut justkui tõestust, et jah, ta polegi piisavalt hea, et armastust väärt olla. Ükskõik, mis põhjusel lahku mindi, süüdistab Neitsi sisimas ilmselt iseennast. Ta ei oska tegeleda oma tunnetega ja hakkab analüüsima igat oma tegu. Ent selle asemel, et ükshaaval oma puudujääke läbi analüüsida, võiks ta teha väikseid samme, mis tema keha ja vaimu kosutavad. Näiteks hakata korralikumalt toituma, rohkem liikuma, osaleda põnevatel kursustel, tegeleda lemmikloomadega jne.

Kuna Neitsi ei pääse oma tunnetele teisiti ligi, kui neid analüüsides või neist rääkides, võiks ta proovida mõnd teraapiat, mis sisaldab rääkimist. Tal oleks vaja oma kogemus selgelt ja puhtalt sõnadesse panna, et see vabaneda saaks. Erinevad grupiteraapiad võiks talle ka hästi sobida. Lisaks võib tal tekkida uus hea klapp kellegagi, kes on oma elus sarnasel teel ning kellega nad saavad üksteist tervenemises toetada.

KAALUD

Selle tähemärgi jaoks on partnerlus kõige tähtsam asi elus - nad tõesti ei kujuta ette elu ilma partnerita. Seega, kui suhe lõppeb, on nende jaoks olulisem kiiresti uus partner leida, kui vana armastust taga nutma jääda. Tihtipeale on nad armunud rohkem suhtesse endasse kui oma partnerisse, mistõttu sügavam lähedus võib tegelikult puududa ja see tõukab nad omakorda suhtest-suhtesse tsüklisse.

Ent selleks, et uus suhe oleks jätkusuutlikum ja sügavam, võiks Kaalud kasutada üksioleku aega iseenda jaoks, et end paremini tundma õppida. Nad võiks uurida, mis neile tegelikult meeldib, kuna suhetes on nad alati väga kompromissialtid. Vallalisena veedetud aeg on Kaaludele tegelikult eriti arendav. Kõige parem uus suhe tuleb Kaaludele siis, kui nad seda ei otsi ja on õnnelikud iseendana.

SKORPION

Lahkuminekud toovad välja Skorpioni tumedama poole. Tema alateadlik ellujäämisinstinkt on nii tugev, et kui partner osutub tema «vaenlaseks», hakkab ta otsima ilmseid ja varjatuid kättemaksuviise, kuid see toob kõigile ainult rohkem valu. Tavaliselt tõmbub ta siis mõneks ajaks oma «koopasse», kus ta võitleb oma kinnismõtetega. Samuti võib ta arendada kavalaid plaane, kuidas endine armsam tagasi võrku püüda, et siis lõpuks talle kuidagi näidata, millist valu ta ise on pidanud tundma. Paraku haavatud Skorpioni strateegiad viivad ainult edasise kannatuseni.

Kõrgemalt arenenud Skorpion juba teab, et sellises olukorras pole teha muud, kui valusad tunded endas transformeerida. Skorpionile tuleb kasuks, kui ta veedab sellises olukorras aega üksinda, kuid fookus peaks olema üleskerkivate tumedate tunnete vabastamisel. Ta võib need välja kirjutada, välja karjuda, välja nutta. Skorpionile võib olla tervendav ka intensiivne seksuaalsuhe, kuid mõlemad pooled peavad siis soovima suhtest sama ja mitte rohkemat - Skorpioni süda veel ei avane. Kui ta üks päev tunneb, et endine suhe rinnus enam ei torgi, siis ta on valmis uueks armastuseks.

Purunenud suhtest ülesaamiseks peab Skorpion veetma aega üksinduses.
Purunenud suhtest ülesaamiseks peab Skorpion veetma aega üksinduses. Foto: Shutterstock

AMBUR

Tavaliselt lõbus ja optimistlik Ambur võib muutuda keerulise lahkumineku korral üllatavalt süüdistavaks ja hukkamõistvaks. Kuna Ambur usub sisimas, et tema tõde on ülim tõde, võib kellegi jäädav lahkarvamus teda päris raevu ajada. Ta ei väsi oma tõe pealesurumisest.

Ent selline hoiak ei lase tal elus edasi liikuda. Kui Ambur ei suuda teise inimese lahkarvamust omaks võtta, on tal parem selle olukorraga lihtsalt leppida ja lahti lasta. Ambur peaks suunama oma tähelepanu mujale ning tegelema sellega, millesse ta usub. Ideaalses olukorras võiks ta võtta ette pikema reisi kaugele maale või vähemalt veidigi teistmoodi keskkonda. Samuti võiks ta alustada hoopis uusi õpinguid ja suunata oma avar mõistus sinna. Elu toob temani alati palju uusi põnevaid inimesi, selles pole kahtlust.

KALJUKITS

Kuna Kaljukits seob end tavaliselt ainult hoolikalt välja valitud inimestega, on sellise suhte kaotus tema jaoks mõistagi sügav kriis. Ta võib karta, et ei leia sarnast inimesti enam kunagi ning et ei jaksa samasugust suhet nii põhjalikult enam üles ehitada. Ta tahab paista alati küps ja vastutustundlik, seega ei luba ta endal näidata sügavamaid keerukaid emotsioone. Lisaks võib ta otsustada nüüd vaid töösse mattuda.

Ent tervenemiseks on oluline, et ta end siiski avaks - kasvõi lähedastele inimestele. Tegelikult on tal olemas kõik, et leida uus partner ja arendada veelgi tugevam suhe, kuid ta peab oma muremõtteid kergendama. Rasketel hetkedel vajab ka muidu raudne Kaljukits lähedaste toetust ja hoolitsust. Vähi mõjudega inimene võiks siin talle suureks abiks olla. Kaljukits vajab nüüd kellegi sooja ja toetavat tuge.

VEEVALAJA

Kuigi Veevalajad ei näita emotsionaalset kiindumust, vajavad nad tegelikult suhetes püsivust - palju vabadust, aga ka püsivust. Seega lahkuminek äratab neis erinevaid sisemisi hirme ja ebakindlustundeid, millega seotud emotsioone nad väljendada ei oska. See võib lüüa Veevalajal pildi sassi, nii et tal tekib raskusi elu helgetes toonides nägemisega.

Tervenemiseks on tal vaja teha seda, mis tema jaoks kõige raskem - olla kontaktis oma emotsioonidega. Veevalaja väldib alateadlikult tunnete poolt, keskendudes suurtele visioonidele ja kontseptsioonidele, mis oleksid justkui tähtsamad. Ent tunnete eest põgenemine takistab elus edasi liikumist. Veevalaja peaks võtma endale üksiolemise aega, et teadvustada sees liikuvaid emotsioone ning lubada endal need läbi elada. Kui emotsionaalne tasand on puhastunud, tõmbab ta peaaegu telepaatiliselt oma ellu uue värske kaaslase.

KALAD

Kaladel on huvitav komme jääda kauaks lahkuminekust tulenevate emotsioonide lõksu, mida nad ikka ja jälle uuesti läbi kogevad. Samas ei ole nende tunded seotud nii väga otseselt endise kaaslasega, kui mõrumagusa romantilise valu endaga. Tegelikult lasevad Kalad oma kaaslase üsna kergesti lahti, kuid alateadlikult nad justkui idealiseerivad seda valu, mis suhte purunemisest tekib.

Nad võivad nautida oma ohvrirolli ja näha seda läbi muinasjutulise prisma. Seega Kaladele on parim need emotsioonid vabastada ning luua kontakt eluga siin ja praegu. Tihti peavad nad lihtsalt taipama, et tegelikult on kõik hästi - küllap lõppes see, mis pidi lõppema. Kaladel on sisimas olemas teadmine, et neil tuleb vaid universumit usaldada - kõik juhtub põhjusega. Neil tuleb äratada endas tingimusteta armastus kõigi ja kõige vastu. Kui nad vabastavad endas ohvrirolli, kingib universum neile imelise kaaslase.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles