Samal päeval kirjutas Krista juhtunust linnavalitsusele, andes teada, et tiik kujutab endast suurt ohtu nii lindudele, loomadele kui ka inimestele. Vastust sellele kirjale ta enda sõnul ei saanud.
Olgu mainitud, et tiigi mõttekusest ei saadud aru juba 2013. aastal, mil Sirbis ilmus lugu «Tartu füüsikahoone basseinist ja selle ümberkujundamisest». «See on täiesti häbiväärne, et kümne aasta jooksul ei ole midagi ette võetud,» ütleb Krista.
Tiigis olnud kassi korjuste äraviimise organiseeris kinnistu omanik, paludes appi koduta loomade varjupaiga. Tartu koduta loomade varjupaiga administraator Pilla Osborn ütles Elu24-le, et kiipe tiigist välja toodud kassidel ei olnud. «Ühel oli karv ära mädanenud seljas. Ei saanud isegi aru, mis värvi ta olnud oli. Pealtnägijad ütlevad, et enne oli ta triibik olnud. Teine oli vist must-valge. Mõlemad olid pundunud ja rabedad.» Osborn rääkis, et korjuseid oli väga keeruline kätte saada, sest tiigile pole head ligipääsu.
Nii Loomapäästegrupi esindaja kui ka loomade varjupaiga esindaja ei pea samuti tõenäoliseks, et kassid ise tiiki hüppasid. «Kas kassid kukkusid sinna ise või nad visati, on keeruline öelda, aga see on tõesti üks võimalik versioon,» nentis ka kinnistu omaniku Estiko Grupi esindaja Kätriin Seli.
Kas tiiki ei saaks veest tühjaks lasta?
Kuna Tähe 4 kinnistu ümberehitusega läheb aega, siis kas poleks kõige kiirem variant tiigi tühjendamine veest? Seda Seli aga võimalikuks ei pea. «Meile teadaolevalt jookseb tiiki sisse kõrvaloleva autoparkla sadevesi ning tiiki tühjaks lasta pole võimalik. Ainus võimalus on vesi välja pumbata, kuid see on väga ajutine lahendus,» ütles ta. «Oleme mõelnud ka tiigi võrguga kinni katmisele.»