:format(webp)/nginx/o/2022/08/25/14787347t1hc159.jpg)
Kunagine võimas Hollywoodi magnaat Harvey Weinstein sai edasikaebamise õiguse rohkem kui kaks aastat pärast seda, kui ta mõisteti süüdi vägistamises ja seksuaalses ahistamises.
USA New Yorgi osariigi apellatsioonikohtu peakohtuniku Janet DiFiore'i otsusega saab Weinstein järgmisel aastal astuda kohtu ette suuliste argumentidega, teatab cnbc.com.
Weinstein jääb oma süütuses vankumatuks.
Weinsteini advokaat Arthur Aidala ütles uudistekanalile NBC News, et nad on otsuse eest tänulikud ning et sellega võeti arvesse juhtumi ainulaadseid juriidilisi probleeme.
«Loodame, et kogu kohus leiab, et härra Weinstein ei saanud õiglast kohtumõistmist, ja tühistab tema süüdimõistmise,» ütles Aidala. Advokaat lisas, et Weinstein jääb oma süütuses vankumatuks.
Kõrgem kohus võib kas kinnitada madalama astme kohtu otsust ja jätta jõusse süüdimõistva kohtuotsuse või muuta otsust ja tühistada süüdimõistva kohtuotsuse. Kohus võib ka määrata uue kohtuprotsessi või muuta süüdimõistvat otsust, jättes mõned süüdistused jõusse ja tühistades teised.
Rohkem kui 80 naist süüdistasid Oscari võitnud produtsenti seksuaalses rünnakus ja ahistamises.
New Yorgi kohus mõistis Weinsteini 2020. aasta veebruaris süüdi kahes süüdistuses, mis puudutasid seksuaalakti toimepanemist ja vägistamist. Ta saadeti 23 aastaks New Yorgi osariigi vanglasse.
Süüdimõistmine tulenes süüdistustest, mille esitasid kaks naist, näitlejannaks pürginud Jessica Mann ja endine «Project Runway» modell Mimi Haley.
Weinstein mõisteti õigeks kahes seksuaalrünnaku ja ühes vägistamissüüdistuses, mis oleksid võinud süüdimõistmisel tuua eluaegse vanglakaristuse.
Rohkem kui 80 naist süüdistasid Oscari võitnud produtsenti seksuaalses rünnakus ja ahistamises. Eelmisel aastal esitati Weinsteinile Los Angeleses süüdistus 11 vägistamises ja seksuaalrünnakus. Ta ei tunnistanud end väidetavates kuritegudes süüdi.
:format(webp)/nginx/o/2022/08/25/14787343t1hda66.jpg)
Harvey Weinstein (sündinud 19. märtsil 1952) on USA endine filmiprodutsent ja süüdi mõistetud seksuaalkurjategija. Tema ja ta vend Bob Weinstein asutasid meelelahutusfirma Miramax, mis tootis mitu edukat filmi, sealhulgas «Sex, Lies ja Videotape» (1989), «The Crying Game» (1992), «Pulp Fiction» (1994), «Heavenly Creatures» (1994), «Flirting with Disaster» (1996) ja «Shakespeare in Love» (1998).
Weinstein võitis Ameerika filmiakadeemia Oscari filmi «Shakespeare in Love» produtsendina ning seitse Tony teatriauhinda näidendite ja muusikalide eest, sealhulgas «Producers», «Billy Elliot the Musical» ja «August: Osage County». Pärast Miramaxist lahkumist asutasid Weinstein ja tema vend Bob filmistuudio The Weinstein Company. Ta oli aastatel 2005–2017 koos Bobiga selle kaasjuht.
Weinstein vallandati oma firmast 2017. aasta oktoobris pärast 1970. aastate lõpust pärit seksuaalse kuritarvitamise süüdistusi ning heideti Ameerika filmiakadeemiast välja. Rohkem kui 80 naist esitasid Weinsteinile 31. oktoobriks 2017 süüdistused seksuaalses ahistamises ja/või vägistamises. Süüdistused tekitasid #MeToo sotsiaalmeediakampaania ja sellele järgnesid seksuaalse kuritarvitamise süüdistused paljude võimsate meeste vastu üle maailma. Seda nähtust nimetatakse Weinsteini efektiks.
Weinstein vahistati ja talle esitati 2018. aasta mais vägistamissüüdistus ja seksuaalse ahistamise süüdistus ning 2020. aasta veebruaris tunnistati ta süüdi viiest kuriteost kahes.
Weinstein mõisteti 23 aastaks vangi ja ta hakkas karistust kandma Wende vanglas. Tema varaseim võimalik vabastamiskuupäev on 9. november 2039, mil ta saab 87-aastaseks.
New York andis Weinsteini 20. juulil 2021 Los Angelesele välja, et talle järgneval kohtuprotsessil esitada täiendavaid seksuaalsüüdistusi.