N, 2.02.2023

ANONYMOUS RÜNDAB TAAS ⟩ Häkkerirühmitus ähvardab Putinit: veebilehtede mahavõtmine on alles algus!

Elu24
Häkkerirühmitus ähvardab Putinit: veebilehtede mahavõtmine on alles algus!
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 3
Anonymous
Anonymous Foto: Kuvatõmmis Twitteri videost

Häkkerirühmitus Anonymous on võtnud sihikule Venemaa presidendi Vladimir Putini ning küberrünnakuid riigiaparaadi vastu on juba idanaabrile pahandust põhjustanud. Värskes videos tõotab rühmitus, et see on alles algus. 

«Sa seisad silmitsi enneolematute küberrünnakutega kõigist maailma nurkadest. Anonymous liikmed on kuulutanud kübersõja sinu agressiivsele režiimile.»

Laupäeval suutis Anonymous deaktiveerida mitu Venemaa ametkondade veebisaiti, näiteks Kremli ametliku veebilehe, riigiduuma ja ka presidendi veebilehe. «Mõned maha võetud veebilehed on aga alles algus,» ähvardab Anonymous. «Varsti tunned sa maailma häkkerite täielikku raevu.»

Mida see aga tähendab? Anonymous jääb napisõnaliseks. «Sinu saladused ei pruugi enam jääda saladusteks ja sinu valitsuse infrastruktuuri põhikomponendid kaaperadatakse.»

Ka eraldiseisvas säutsus öeldakse, et veebilehtede ja telepildi kaaperdamine oli kõigest algus ning järgmisena minnakse riigi infrastruktuuri kallale. 

Laupäeval tuli ilmsiks, et häkkerirühmitus suutis edukalt sisse murda ja ka avalikkusele lekitada infot Venemaa kaitseministeeriumi veebisaidi andmebaasist. Leke sisaldas ametnike meiliaadresse, telefoninumbreid ja suisa salasõnu. Hiljem kustutas Twitter säutsu, sest see rikkus väidetavalt lehekülje reegleid.

Lisaks suudeti deaktiveerida Kremli ametlik veebisait. Vähemalt kuus Vene riigi veebisaiti olid maas, muuhulgas riigiduuma ja presidendi veebileht. See pole aga kõik. Väidetavalt olid ka Venemaa telekanalid häkitud ning need edastasid Ukraina laule.

Märksõnad
Tagasi üles