Massimõrvar Breivik ei pääse tingimisi vabadusse, kuna teda peetakse ohtlikuks

Inna-Katrin Hein
Copy
Norrakast massimõrvar Anders Behring Breivik Skeni vanglas, kus ta karistust kannab ja kus kohus arutas, kas määrata talle tingimisi karistus. Kohus ei võimaldanud Breivikile seda
Norrakast massimõrvar Anders Behring Breivik Skeni vanglas, kus ta karistust kannab ja kus kohus arutas, kas määrata talle tingimisi karistus. Kohus ei võimaldanud Breivikile seda Foto: Junge, Heiko/NTB/Scanpix

Norra Telemarki piirkonnakohus otsustas, et massimõrvar Anders Behring Breivik ei pääse tingimisi vabadusse. Alates 2012. aastast karistust kandev Breivik esitas kohtule tingimisi karistuse avalduse, mis tagasi lükati.

Nii vanglaametnikud kui psühhiaatrid leidsid, et 77 inimest tapnud paremäärmuslike vaadetega mees on ühiskonnale ohtlik, teatab reuters.com.

Praegu 42-aastane Anders Behring Breivik, kes juunis 2017 võttis endale nime Fjotolf Hansen, tappis 22. juulil 2011 Utøya saarel 69 inimest ja korraldas pommiplahvatuse Oslos, mis võttis elu kaheksalt inimeselt. Saarel toimus Norra Töölispartei noortekogu laager, enamik seal hukkunutest olid teismelised. 

Tagasi üles