Miks on planeet Veenust seostatud harmoonia, ilu ja naiselikkusega? Veenuse ja Maa suhe erineb kõikidest teistest planetaarsetest suhetest, mis avab sügavama Veenuse saladuse. Saa teada, kuidas see inimest mõjutab.
Inimesed tunnevad vahel huvi, et kuidas astroloogia ikkagi toimib ja kuidas on ühe planeediga seotud just mingid kindlad väärtused, tähendused ja temaatikad. Kas see kõik on lihtsalt välja mõeldud? Vaatame seekord Veenust, mida peetakse juba väga ammustest aegadest ilu, armastuse ja harmoonia planeediks.
Veenus erineb päikesesüsteemi teistest planeetidest sellepoolest, et tema liikumine ning suhestumine Maa ja Päikesega on eriliselt sümmeetriline. Matemaatilised numbrid, mis esinevad Veenuse ja Maa vahelistes suhetes (5:8:13) kuuluvad Fibonacci jadasse, millest moodustub kuldlõige.
Mis on kuldlõige?
Kuldlõige tähistab nö jumalikku proportsiooni, mille puhul üks lõik jaotatakse kaheks väiksemaks lõiguks niimoodi, et saadud lõikudest suurema jagamine väiksemaga annab tulemuseks matemaatilise konstandi ф (fii) - see on ratsionaalarv ligikaudse väärtusega 1,1618. Seda konstanti nimetatakse kuldlõike suhtarvuks. Kuldlõikeliste arvude jada on 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, ... . Kuldlõiget peetakse täiuslikuks, kuna seda võib reprodutseerida lõpmatult.
Konstandi ф teeb väga eriliseks asjaolu, et see väljendab endas järgmist: ф x ф = ф + 1. Mida me näeme seda valemit vaadates? Kasvu, evolutsiooni ja elu jätkuvuse alust. Järeltulev põlvkond koosneb alati komponentidest, millest see loodi ja lisaks on see suurem, midagi on tulnud juurde.
On huvitav, et psühholoogilised uurimused on näidanud, et see jumalik proportsioon mängib inimese ilutajus olulist rolli - inimene peab seda loomulikult kauniks, mis on paigutatud kuldlõikeliste vahemaade kaupa. Võibolla tähendab «kaunis» siin midagi sellist, mida inimene tajub olevat kõige harmoonilisem ja ka elutoetavam.