R, 9.12.2022

Politsei avaldas Nõmmelt leitud noore naise skeleti DNA-testi tulemuse

Mariel Korjus
, Reporter-toimetaja
Politsei avaldas Nõmmelt leitud noore naise skeleti DNA-testi tulemuse
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Politsei palub abi leitud võtme osas.
Politsei palub abi leitud võtme osas. Foto: PPA

«Meil on kontrollimisel kaheksa varem kadunud inimest, kellest ühe osas polnud infot, et inimene on teadmata kadunud,» selgitab Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre, kelle sõnul on lisaks DNA-analüüsi tulemustele selgunud palju huvitavaid niidiotsi, mida järgemööda kontrollitakse.

Tänaseks on teada DNA-analüüsi vastus, mille kohaselt olid Nõmmel maa seest leitud ja umbes 30 aastat tagasi tapetud naisel heledad silmad ja heledamad juuksed. Samuti arvab ekspert, et inimene oli Eesti või meie lähiriikide päritolu. Sellega aga uuringud ei piirdu – naise kolp on teel USAsse, kust saadakse umbes poole aasta pärast näo 3D-kujutis. Kaalutakse veel teistegi ekspertiiside tegemist.

Tänu usinatele ja abivalmitele kodanikele on tänaseks teada ka võtmehoidja tagaküljel oleva erimärgistuse tähendus ning võtmete kasutamisega seotud info. «Nimelt kraabiti tol ajal korteri number võtmehoidja tagumisele küljele,» selgitab Tambre. «Kuna võtmehoidja kohta saime palju häid vihjed, siis palume abi ka võtme osas. Ehk on ka siin kellelgi anda meile hea selgitus – kus pildil olevat võtit kasutati? Infot võtmete ja teiste esemete osas ootame telefonil 53893571,» lisab ta.

Politsei palub abi leitud võtmega.
Politsei palub abi leitud võtmega. Foto: PPA

Vihjeid on tulnud ka Nõmmelt leitud mehe skeleti kohta. «Naaritsa juhtumis oleme saanud kaks palvet kontrollimaks, kas tegemist võib olla teataja lähisugulastega,» selgitab Tambre.

Kel on vähegi infot Nõmmelt leitud noore naise ning keskealise mehe skeleti kohta, saavad sellest teada anda numbril 53893571.

Ohvreid pole siiani suudetud tuvastada

Elu24 kirjutas eelmisel nädalal, et tänavu suvel leiti Nõmmelt 1991. aastal tapetud noore naise skelett. Naise jäänused avastati Raudtee tänaval kaevetööde käigus. «Ehitaja peatas kõik oma tegevused ja helistas 112. Politsei tuli koos ekspertidega kohale ja asusime koos millimeetri haaval kaevama,» selgitas Tambre.

Eelmisel nädalal oli juba teada, et hauas oli 20–30-aastane naisterahvas, kes kandis tumesinist mantlit ja tumesiniseid saapaid. Seljas oli tal tumeroheline seelik ja punase-valgetriibuline kampsun. «Oleme teinud kõik toimingud, et ohver tuvastada. Kahjuks täna seda vastet pole,» rääkis Tambre.

Samuti on politsei suhelnud naabrite ja krundi eelmiste omanikega ning nad kõik üle kuulanud, kuid kahjuks pole see isiku tuvastamisele lähemale viinud.

Tambre selgitas eelmisel nädalal, et tol ajal pandi toime palju kuritegusid. On suur tõenäosus, et naise kadumisest teavitati politseid, aga ilmselt on too dokument aastatega kaduma läinud.

Paar aastat varem leiti Naaritsa tänavalt vaiba sisse keeratud inimskelett. On teada, et tegemist oli 50-aastase meesterahvaga, kel olid pruunid silmad ja juuksed. Rohkem tema kohta kahjuks andmeid pole.

Märksõnad
Tagasi üles