VIDEO ⟩ Tallinna ringteel ohtlikult liiklusraevutsenud mees sai karmi karistuse (10)

Elu24
Copy
Toyota juht pani liikluse kinni, et veokijuhti sõimata.
Toyota juht pani liikluse kinni, et veokijuhti sõimata. Foto: Liiklusjärelevalvekeskus

Kevadel veokiga «duelli» pidama hakanud ja Tallinna ringteel liikluse peatanud kaubikujuht sai kohtult viimaks karistuse teada.

Video pingelisest vahejuhtumist tuli avalikuks juba aprillis. Nüüd teatas Liiklusjärelvalvekeskus, et menetlus on viimaks lõppenud ja kohus tegi karistuse teatavaks.

40-aastase mehe põhjustatud mitu ohtlikku olukorda tõid talle rahatrahvi, samuti jäi ta ilma autojuhilubadest. Süüdistatav kaebas politsei otsuse ka edasi, kuid seda loomulikult ei rahuldatud.

Gaas, pidur, pidur

Veokijuhi pardakaameraga salvestatud sündmuste jada algas sellest, kui Toyota kaubik kihutas veokist mööda, siis keeras aga viimasele ette ja vajutas järsult pidurit. Toyotast mööda sõelunud veokil õnnestus napilt karmi avariid vältida.

Seepeale hakkas Toyota juht aga veokit jälitama ja sundis «vastast» talle mitu korda ette keerates pidurdama. Kiusamine jätkus kilomeetreid Tallinna ringteel Kanama suunal.

«Sõidukil süttis ootamatult mootori märgutuli ja tulenevalt esindusest saadud juhistest, otsustas [Toyota juht] koheselt sõiduki peatada,» selgitas Liiklusjärelvalvekeskus süüdistatava põhjendust oma käitumisele. «Sõiduki 'imelise tervenemise' põhjustas liiga lähedalt mööda sõitnud veok ja sellest tekkinud kahtlus, et juht on joobes.»

Vastasseis läks nii kaugele, et enne Kanama silda pani Toyota liikluse seisma ja tuli autost välja. Asi juhtide vahel füüsiliseks ei läinud, kuid koledat sõimu võib videost hästi kuulda.

«Kui Sul on reaalne kahtlus, et teine liikleja ei ole juhtimiseks sobilikus seisundis, teavita sellest Häirekeskust (112) ja käitu vastavalt sealt saadud juhistele,» paneb politsei liiklejatele südamele. 

Tallinna ringtee

Aprilli lõpus jagati meedias videosalvestust Tallinna ringteel toimunud vahejuhtumist veoki ja kaubiku vahel, ning ka Liiklusjärelevalvekeskuse FB-lehele kirjutasid sellest mitmed inimesed. Juhtumi asjaolude selgitamiseks alustati menetlust ja tänaseks on jõustunud kohtuotsus, mille kohaselt jäeti kaebus politsei otsuse peale rahuldamata. Karistusotsuse kohaselt jäi mitmeid liiklusohtlikke olukordi põhjustanud 40-aastane mees lisaks rahatrahvile ilma ka juhtimisõigusest. Menetluse käigus ja kohtuistungil ei ilmnenud, et juhtidel oleks olnud eelnev konflikt. Kaubikujuht põhjendas oma tegu asjaoluga, et sõidukil süttis ootamatult mootori märgutuli ja tulenevalt esindusest saadud juhistest, otsustas koheselt sõiduki peatada. Sõiduki „imelise tervenemise“ põhjustas liiga lähedalt mööda sõitnud veok ja sellest tekkinud kahtlus, et juht on joobes. ? Kui Sul on reaalne kahtlus, et teine liikleja ei ole juhtimiseks sobilikus seisundis, teavita sellest Häirekeskust (112) ja käitu vastavalt sealt saadud juhistele. Videos nähtaval viisil liikluses käitumine seab lisaks endale ohtu ka teised liiklejad ja tagajärjed võivad olla väga kurvad. Liiklus ei ole koht, kus oma emotsioone välja elada❗️ Turvalist liiklemist❗️

Posted by Liiklusjärelevalvekeskus on Teisipäev, 6. Oktoober 2020
Kommentaarid (10)
Copy
Tagasi üles