Kindlasti tasub meeles pidada ka seda, et ainult ID-kaardiga, kui puuduvad andmed PIN-koodide kohta, lepinguid interneti vahendusel ei sõlmita. Lepingut saab internetis allkirjastada ainult PIN-koode teades.
«Kindlasti soovitame vanematel mitte avaldada ka erinevatesse veebikeskkondadesse sisenemise kasutajatunnuseid ja paroole,» lisas Tagu.
Kuidas vältida taoliste kuritegude ohvriks sattumist
* Hoia oma kaardi koode teiste eest salajas.
* Ära kirjuta ühtegi koodi kaardile ega hoia koos kaardiga. Säilita neid turvalises kohas või veel parem: õpi pähe ja hävita PIN-koodi ümbrik.
* Kui oled toimingud lõpetanud, logi teenusest välja ja sulge veebilehitseja.
* Veebilehitsejad võivad mugavuse nimel PIN1-koodi ajutiselt meelde jätta. Seetõttu võib järgmisel arvutikasutajal õnnestuda mõnda veebiteenusesse sinu nime all sisse logida PIN1-koodi sisestamata.
* Kui kaart on varastatud või kaotatud, helista sertifikaatide peatamiseks kohe abiliini telefoninumbril 1777 ning dokumendi kehtetuks tunnistamiseks pöördu lähimasse PPA teenindusse.
* «Juhul kui tekib kahtlus, et keegi on sinu isiklikke dokumente väärkasutanud, julgustan võtma ühendust otse politseiga,» sõnas Tagu. Nõu saab küsida ka helistades infotelefonil 612 3000.