VIDEO Bryanti helikopter lendas saatuslikul hommikul halva ilma tõttu erakorralise loaga

Elu24
Copy

USA korvpallilegend Kobe Bryant hukkus 26. jaanuari hommikul Los Angelese loodeosas Calabasases toimunud helikopteriõnnetuses. CNN vahendab, et 9 inimelu nõudnud õnnetusse sattunud helikopter sai vaatamata halvale ilmale erakorralise lennuloa.

Pressiesindaja Josh Rubensteini sõnul oli nähtavus Calabasas, Californias õnnetuse ajal nii madal, et Los Angelese politsei ei andnud oma helikopteritele lennuluba.

Video, mis filmiti vahetult pärast helikopteriõnnetust, põhjal on näha, et Calabasase kohal oli tihe udu ning nähtavus oli madal.

Audiosalvestus vestlusest lennujuhtimisteenistuse ja helikopteri piloodiga kinnitas, et Bryanti helikopter tõusis lendu erakorralise lennuloa ehk erivisuaallennu loa (SVFR) alusel. SVFR loa alusel võib piloot visuaallennureeglitega (VFR) võrreldes lennata halvemates ilmastiku tingimustes.

Helikopterile loa andnud Burbanki lennujaama kontrolltorn lubas lennata kiirtee I-5 kohal suunaga kirdesse. Helikopteri kõrguseks lubati 760 meetrit või natuke vähem.

Lennu ajal öeldi piloodile, et ta lendab liiga madalalt, mis võis tähendada seda, et helikopterit ei olnud näha lennujuhtimise radaril. 

Calabasase mäenõlv, kus helikopter alla kukkus. Pildil on näha, milline oli nähtavus tol hommikul.
Calabasase mäenõlv, kus helikopter alla kukkus. Pildil on näha, milline oli nähtavus tol hommikul. Foto: INSTAGRAM / @PRINCESSOFCALABASAS/via REUTERS/Scanpix

Õnnetuse hetkel oli ilm väga pilvine ja udune, mida kinnitab ka satelliidikaart. Helikopter jõudis olla õhus 15 minutit, siis tekkis pealtnägijate sõnul kummaline heli, kopter kukkus alla ja lahvatas põlema.

Pardal oli lisaks piloodile ja 41-aastasele Bryantile veel kuus inimest: Bryanti 13-aastane tütar Gianna Maria-Onore Bryant, Gianna korvpallinaiskonna kaaslane Alyssa Altobelli, Alyssa vanemad Keri ja John Altobelli ning Gianna treener Christina Mauser.

Bryant ja tema teismeline tütar Gianna olid teel korvpallimängule. Korvpalli mängiv Gianna oli astumas oma isa jälgedes. 
Bryant ja tema teismeline tütar Gianna olid teel korvpallimängule. Korvpalli mängiv Gianna oli astumas oma isa jälgedes. Foto: Burt Harris/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Politsei pidas eile seoses kopteriõnnetusega pressikonverentsi, milles teatas, et õnnetuspaik on raskesti ligipääsetavas kohas ning droonifotod näitasid, et helikopteri rusud asuvad umbes Ameerika jalgpalli väljaku suurusel alal.

Ameerika jalgpalli väljaku pikkus on 120 jardi ehk 109,7 meetrit ja laius 53,3 jardi ehk 48,8 meetrit. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles