Toitumishäire all kannatav noor naine kartis, et hambapasta kasutamine lisab kilogramme juurde

Chloe Frome enne Magaluf´i reisi ja nüüd, peale anoreksiast taastumist.

FOTO: Chloe Frome /SWNS.COM/Scanpix

Mirror vahendab, et Šotimaalt, Lõuna-Ayrshire'ist pärit 20-aastane Chloe Frome´i kinnisideeks oli kehakaalu kaotamine ja kõndimine 25 000 sammu päevas. Noor naine on tänulik, et sõbrannadega Magalufi tehtud reis päästis ta elu, sest seal tuli avalikuks tema anoreksia alla kannatamine, mis oli peatanud menstruatsioonid ja põhjustanud juuste väljalangemise.

Chloe Frome´i jaoks kujunes toitumise piiramine kinnisideeks ja naine kartis isegi, et hambapasta kasutamine lisab kilosid juurde.

Haiguse tipphetkedel kaalus Frome kõigest 39 kilogrammi ja tema ainuke toidukord päevas koosnes 500 kalorist, mida naine üritas 25 000 sammu tehes ära põletada.

Chloe Frame on toitumishäirest taastumas.

FOTO: Chloe Frome/SWNS.COM/Scanpix

Noore naise menstruatsioonid peatusid ja juuksed hakkasid välja kukkuma ning ta magas öösel ainult kaks tundi.

Frome´i probleemid algasid 18-aastaselt, kui tema vanemad lahutasid, ning ta hakkas tähelepanu saamiseks end näljutama.Toidus sisalduvate kalorite lugemine sai noorele naisele kinnisideeks.

Eelmise aasta juunis koos sõbrannadega Magalufi ette võetud puhkusreis päästis Frome´i elu, sest tema sõbrad märkasid, kui kõhn ta on, ja rääkisid sellest tema vanematele.

Nüüd õpib Frome ülikoolis ja on taastumas eraviisilise nõustaja abiga. Noor naine kardab, et haigus võis muuta ta viljatuks.

Haigusest arenedes tekkis Frome´il hirm supermarketite ees, kõige madalaima kalorite sisaldusega toidu otsingul kujunesid poeskäigud mitu tundi kestvaks.

Supermarketites käimine muutus naise jaoks nii hirmutavaks, et ta hakkas otsima kalorivaba toitu internetipoodidest. Toidukaupade rohkus ja valikuvõimalus, mida ta ei saanud endale lubada, masendasid Frome´i .

«See oli kurnav ja ma olin alati nii näljane, kuid kinnisidee olla sale, ei lasknud mul lõpetada,» rääkis Frome.

Naisel oli kogu aeg külm ja tema juuksed hakkasid salkudena välja langema.Ta arvas, et kui saavutab soovitud kaalu, siis lõpetab piinliku täpsusega kalorite jälgimise, kuid seda ei juhtunud.

Anoreksia tõttu hakkasid naisel juuksed 

FOTO: Chloe Frome /SWNS.COM/Chloe Frome /SWNS.COM

Sõpradega puhkusereisele minnes jälgis naine kaloreid veelgi enam ja tarbides alkoholi, otsustas üldse mitte süüa. Kui ta siiski otsustas süüa kolm kanatiiba, hakkas tal süütundest väga halb ja sõbrannad märkasid, et temaga on midagi valesti.

«Olin varem õnnelik inimene, kellele alati meeldis toit ja ei suutnud uskuda, et see minuga juhtus," ütles Frome.

Noor naine kannatas anoreksia all.

FOTO: Chloe Frome /SWNS.COM/Scanpix

Frome käib nüüd nõustaja juures, õpib ülikoolis ja on jõudnud normaalkaalu tagasi, ka menstruatsioonid on taastunud.

Toitumishäire korral annavad Peaasi.ee vaimse tervise spetsialistid nõu ja aitavad selgust saada. 

Toitumishäirte korral saab Tallinnas abi SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinikus (Paldiski mnt 52). Polikliiniku registratuur 617 2644/ 617 2623

Tagasi üles