R, 8.12.2023

Jaht inimkaubitsejatele: Vietnamis saadi kätte kaks kahtlusalust, Iirimaal on kohtu ees noor mees

Elu24
Copy
Inglismaa surmaveok 39 ohvriga leiti 23. oktoobri pärastlõunal.
Inglismaa surmaveok 39 ohvriga leiti 23. oktoobri pärastlõunal. Foto: HANNAH MCKAY/Reuters/Scanpix

Inglismaa surmaveokiga seoses ilmus täna Iirimaal kohtu ette 22-aastane Eamonn Harrison ning Vietnamis on juhtumiga seoses esitatud süüdistus veel kahele isikule, teatab BBC.

Täna ilmus Dublinis, Iirimaal 39 inimese tapmises kahtlustatavana kohtu ette 22-aastane Eamonn Harrison.

Inglismaa meediaväljaanne lisas, et Vietnamis on juhtumiga ja inimkaubitsemisega seoses esitatud süüdistus veel kahele hetkel nimeta isikule.

Algselt arvati, et surmaveoki kõik 39 ohvrit on Hiina kodanikud, siis usutakse, et ohvrite seas võisid olla Hiina võltspassiga vietnamlased. 

Üleeile kirjutas Elu24, et Vietnamis otsitakse juhtumiga seoses inimkaubitsemisega miljoneid eurosid teeninud jõugujuhti, keda teatakse kui härra Truong.

Vaneminspektor Daniel Stoten kinnitas 1. novembril pressiteatega, et Essexi politsei on telefoniteel suhelnud tagaotsitava Ronan Hughesiga, keda kahtlustatakse inimkaubandusele kaasaaitamises ja tapmises. 
Vaneminspektor Daniel Stoten kinnitas 1. novembril pressiteatega, et Essexi politsei on telefoniteel suhelnud tagaotsitava Ronan Hughesiga, keda kahtlustatakse inimkaubandusele kaasaaitamises ja tapmises. Foto: David Young/PA Wire/PA Images/Scanpix

Täna teatas Essexi politsei, et on telefoniteel vestelnud hetkel tagaotsitava Ronan Hughesiga. 

Hughesi ja tema venda Christopheri otsitakse siiani taga seoses inimkaubitsejate grupeeringuga Inglismaal ja Põhja-Iirimaal ja ühenduses veokiga, kust leiti 39 surnuks külmunud inimkeha.

Politsei on esitanud Hughesidele palve, et nad annaksid iseennast üles.

Veok ja selle kohutav koorem

* 23. oktoobril kell 01.40 kutsus veokijuht Mo Robinson politsei Suurbritannias Essexis asuvasse Wateglade'i tööstusparki.

* Sündmuskohale saabunud Essexi politsei leidis veoautost 39 surnuks külmunud inimest.

* Hukkunutest 31 olid mehed ja kaheksa naised. Hukkunute seas oli üks teismeline. 

* Algselt arvati, et kõik 39 ohvrit on Hiina kodanikud.

* Suurbritannias baseeruv kogukonnaühendus VietHome teatas aga, et on saanud fotosid umbes kahekümnest kadunuks jäänud Vietnamist pärit isikust vanuses 15-45.

* Mitmed Vietnami perekonnad on avalikkusele jaganud oma lähedaste fotosid ja lugusid, keda arvatakse olevat surmaveoki ohvrite hulgas. 

* 25-aastasele Põhja-Iirimaalt pärit veokijuhile Maurice «Mo» Robinsonile esitati süüdistus 39 inimese tapmises. Lisaks esitati veokijuhile inimkaubanduse, ebaseaduslikule immigratsioonile kaasaaitamise ja rahapesu süüdistused. 

* Maurice «Mo» Robinson ilmus esimest korda kohtusse videosilla vahendusel esmaspäeval, 28. oktoobril.

* Järgmine istung toimub 25. novembril. 

* Surmaveoki looga seoses vahistati veel kolm inimest. Inimkaubanduses ja 39 isiku mõrvas kahtlustatavatena vahistas politsei Thomas Maheri (38) ja tema abikaasa Joanna (38), kes olid teadaolevalt veoki viimased omanikud.

* Mahler, tema abikaasa ja kolmas kahtlustatav lasti hiljem kautsjoni vastu vabaks. 

* Seoses 39 surmaveoki ohvri smuugeldamisega Suurbritanniasse alustas politsei erirühm suuroperatsiooni, et leida Vietnamis Ha Tinh'i ja Nghe An'i provintsis tegutseva inimkaubistejate grupeeringu «ninamees», keda teatakse nimega Härra Truong.

* Suurbritannia politsei kuulutas tagaotsitavateks ka vennad Ronan (40) ja Christopher (34) Hughes'i, keda kahtlustatakse inimkaubandusele kaasaaitamises ja tapmises. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles