Esimesed pildid: Dubai šeigi juurest jalga lasknud printsess ilmus avalikkuse ette!

Elu24
Copy

Täna ja homme toimuvad Londoni kõrgema astme kohtus Dubai šeigi ja tema abikaasa, Jordaania printsessi abielulahutust puudutavad kohtuistungid. Ühtlasi on see ka esimene kord, mil väidetavalt šeigi juurest jalga lasknud printsess mõnele fotole on jäänud.

Dubai šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum ja abikaasa, printsess Haya bint al-Hussein tegid eelmisel nädalal haruldase avalduse oma käimasoleva lahutusprotsessi kohta.

Paar teatas avalduses, et eelseisev kohtuistung on seotud paari ühiste lastega. «Need menetlused puudutavad abielupaari kahe lapse heaolu ja ei puuduta abielulahutust ega finantsasju,» teatasid nad ühisavalduses.

Teada on ka, et printsess Haya tahab Ühendkuningriigis saada kohtu kaudu lahutust, ahistamiskaitset ja oma laste ainuhooldusõigust, et kaitsta lapsi tulevikus sundabielu eest.

30. juuli, Suurbritannia: printsess Haya Bint Al Hussein (valges kleidis) saabub Londoni kõrgema astme kohtusse.
30. juuli, Suurbritannia: printsess Haya Bint Al Hussein (valges kleidis) saabub Londoni kõrgema astme kohtusse. Foto: Scanpix/ ZUMAPRESS.com

Elu24 kirjutas 1. juulil, et kinnitamata andmetel põgenes Dubai šeigi Mohammed bin Rashid Al Maktoumi abikaasa, printsess Haya bint al-Hussein Saksamaale, kus palus asüüli.

Inimõigusorganisatsiooni Detained in Dubai andmetel põgenes printsess Haya koos oma kahe lapse, seitsmeaastase poja Zayedi ja 11-aastase tütre Al Jalilaga. Väidetavalt oli neid nähtud Londonis, hiljem Berliinis.

Dubai šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum (vasakul), ta naine, printsess Haya bint al-Hussein ja nende tütar Al Jalila.
Dubai šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum (vasakul), ta naine, printsess Haya bint al-Hussein ja nende tütar Al Jalila. Foto: KARIM SAHIB / AFP/Scanpix

Lehekülje Emirates Leaks teatel aitas printsessil ja ta kahel lapsel põgeneda üks saksa diplomaat. Printsess võttis kinnitamata andmetel endaga kaasa 56 miljonit dollarit. 

45-aastane printsess Haya bint Al-Hussein on Jordaania endise kuninga Hussein bin Talali tütar ja praeguse kuninga Abdullahi õde. Ta abiellus Dubai šegi Mohammediga 2004.

70-aastane šeik Mohammed on Dubai valitseja ja Araabia Ühendemiraatide peaminister, olles samas maailma üks rikkamaid inimesi.

Printsess Haya lähikondlaste sõnul ei kohelnud šeik oma naist just hästi, ähvardades teda mitmel korral tappa.

Dubai šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum ja ta abikaasa, printsess Haya bint al-Hussein.
Dubai šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum ja ta abikaasa, printsess Haya bint al-Hussein. Foto: Scanpix / AP

Möödunud aastal üritas Dubaist põgeneda ka šeigi tütar Latifa, keda abistas soomlanna Tiina Jauhiainen, teatavad alaraby.co.uk ja mtv.fi.

Latifat on pärast põgenemiskatset nähtud avalikkuses vaid üks kord. See oli, kui ÜRO inimõiguskomissar Mary Robinson külastas Dubai šeiki, olles 2018. aasta detsembris tema residentsis külaliseks. Inimõiguslaste arvates kutsus šeik Robinsoni külla näitamaks, et kõik on korras.

Tagasi üles