Dubai šeigi juurest jalga lasknud printsessi peredraama jätkub Londoni kohtus

Elu24
Copy
Dubai šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum ja ta naine, printsess Haya bint al-Hussein
Dubai šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum ja ta naine, printsess Haya bint al-Hussein Foto: David Davies / AP

Dubai šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum ja abikaasa, printsess Haya bint al-Hussein tegid avalduse oma käimasoleva lahutusprotsessi kohta, kirjutab väljaanne Hello!.

Briti väljaanne kirjutab ka, et tegemist on väga harukordse avaldusega. Väidetavalt kommenteerisid nad teemat vaid seetõttu, et sellest kirjutati erinevates meediaväljaannetes rohkelt.

Paar teatas avalduses, et eelseisev kohtuistung on seotud paari ühiste lastega. Kahepäevane kohtuistung toimub Londoni kõrgema astme kohtus.

«Need menetlused puudutavad abielupaari kahe lapse heaolu ja ei puuduta abielulahutust ega finantsasju,» teatasid nad avalduses.

Dubai šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum (vasakul), ta naine, printsess Haya bint al-Hussein ja nende tütar Al Jalila
Dubai šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum (vasakul), ta naine, printsess Haya bint al-Hussein ja nende tütar Al Jalila Foto: KARIM SAHIB / AFP/Scanpix

Elu24 kirjutas 1. juulil, et kinnitamata andmetel põgenes Dubai šeigi Mohammed bin Rashid Al Maktoumi abikaasa, printsess Haya bint al-Hussein Saksamaale, kus palus asüüli.

Inimõigusorganisatsiooni Detained in Dubai andmetel põgenes printsess Haya koos oma kahe lapse, seitsmeaastase poja Zayedi ja 11-aastase tütre Al Jalilaga. Väidetavalt oli neid nähtud Londonis, hiljem Berliinis.

Dubai šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum ja ta naine, printsess Haya bint al-Hussein 2012. aastal Royal Ascot ratsavõistlusel.
Dubai šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum ja ta naine, printsess Haya bint al-Hussein 2012. aastal Royal Ascot ratsavõistlusel. Foto: Scanpix / AP

Lehekülje Emirates Leaks teatel aitas printsessil ja ta kahel lapsel põgeneda üks saksa diplomaat. Printsess võttis kinnitamata andmetel endaga kaasa 56 miljonit dollarit. 

45-aastane printsess Haya bint Al-Hussein on Jordaania endise kuninga Hussein bin Talali tütar ja praeguse kuninga Abdullahi õde. Ta abiellus Dubai šegi Mohammediga 2004.

70-aastane šeik Mohammed on Dubai valitseja ja Araabia Ühendemiraatide peaminister, olles samas maailma üks rikkamaid inimesi.

Printsess Haya lähikondlaste sõnul ei kohelnud šeik oma naist just hästi, ähvardades teda mitmel korral tappa.

Dubai šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum ja ta naine, printsess Haya bint al-Hussein 2016. aastal kohtumas kuninganna Elizabeth II.
Dubai šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum ja ta naine, printsess Haya bint al-Hussein 2016. aastal kohtumas kuninganna Elizabeth II. Foto: Scanpix / AP

Möödunud aastal üritas Dubaist põgeneda ka šeigi tütar Latifa, keda abistas soomlanna Tiina Jauhiainen, teatavad alaraby.co.uk ja mtv.fi.

Latifat on pärast põgenemiskatset nähtud avalikkuses vaid üks kord. See oli, kui ÜRO inimõiguskomissar Mary Robinson külastas Dubai šeiki, olles 2018. aasta detsembris tema residentsis külaliseks. Inimõiguslaste arvates kutsus šeik Robinsoni külla näitamaks, et kõik on korras.

Tagasi üles