Eurolaulu Raadio

Maailmakuulus räppar võib Rootsis minna kuueks aastaks vangi

A$AP Rocky 2018. aasta septembris.

FOTO: Scanpix / AFP

Ameerika räppar ASAP Rocky on juuli alguses toimunud kakluse tõttu Rootsis vahi all. Praeguseks on 30-aastane muusik vanglas veetnud üle kahe nädala ning peagi selgub, kas räppar peab kakluse eest kandma ka vanglakaristust. 

Kaklusest, mis leidis aset 30. juunil, sattus mõned päevad hiljem sotsiaalmeediasse video. Sel on näha, kuidas Rocky tõstab tänaval üles mehe ning viskab ta seejärel maha. Räppari advokaadi sõnul võeti Rocky pärast juhtunud vahi alla, kuna arvati, et mees proovib põgeneda.

Rocky postitas kaklusest ka enda Instagrami kaks videoklippi, kus oli näha, et teda ning tema seltskonda jälitasid kaks meest. «Me ei taha teiega kakelda,» lausus Rocky videos. Räppar kirjutas Instagramis lisaks, et ta ei tunne noormehi ega soovi probleeme. «Ma olen süütu,» rõhutas Rocky.

Räppari advokaat Olsson Lilja kinnitas vahetult pärast Rocky vahistamist, et tema klient käitus nii enesekaitseks. 

Räpparit ja meeskonda Rootsi tänaval ahistand meesterahvast üheski kuriteos süüdi ei mõistetud, olgugi, et tema algatas kakluse. Rootsi prokuratuuri sõnul käitus mees enesekaitseks pärast seda, kui Rocky ihukaitsja teda lükkas ja kaelast tõstis. Videosalvestused, mis kaklusest sotsiaalmeediasse ilmusid, seda ei kajasta.

Samuti ei võetud kaklust algatanud meesterahvast kordagi vahi alla. Ebatavalisemaks teeb aga juhtumi see, et olukorras viibinud ihukaitsjale ei esitatud samuti süüdistust. Leiti, et tema käitus selles olukorras korrektselt. 

Rootsi kohus on esitanud räpparile süüdistuse esimese astme kallaletungis, mis võib süüdimõistmisel Rockyle tähendada kuueaastast vanglakaristust, vahendab TMZ.

Nädal peale vahistamist kurtis Rocky vangla ebainimlike tingimuste pärast. Väidetavalt jagas ta vangikongi ebastabiilse mehega, kes loopis oma väljaheiteid. Rocky mänedžer John Ehmann lisas, et tema klienti hoitakse ebasanitaarsetes tingimustes, talle on piiratud inimlikud hüved ja räpparile pakutav toit on seeditamatu ning maitsetu.

Vanglaülem Fredrik Wallin on eelnevad väited aga ümber lükanud. Wallini sõnul elavad vangid heades ning hügieenilistes tingimustes ja kõigil on kolm söögikorda päevas. 

Sotsiaalmeedias levib juba üle kahe nädala räppari vanglast vabastamise toetuseks alustatud kampaania. Ehmanni algatatu toetuseks on praegu kogutud üle poole miljoni allkirja. Lisaks on sotsiaalmeedias avaldanud oma toetust paljud kuulsused, seahulgas Ameerika president Donald Trump.