Eesti Muusikaauhinnad 2020

Lenna Kuurmaa kaitses Räpina aianduskoolis oma lõputööd
Tulemus teada!

Kaitseministeerium tänas riigikaitsesse panustajaid teenetemärgiga. Fotol saab teenetemärgi laulja Lenna Kuurmaa.

FOTO: Raul Mee/Mollusk Media

Laulja Lenna Kuurmaa on oma hobist tööd tegemas. Ta on viimased aastad käinud Räpina aianduskoolis ning eile kaitses lõputööd. 

«Hetkel põhihobi on käsitöö, sest ma olen veel Räpina aianduskoolis. Hakkan sel kevadel lõpetama tekstiili- ja käsitöö eriala. Täidan veel viimaseid kooliülesandeid ja kohustusi,» sõnas Lenna Kuurmaa veebruaris Elu24-le antud intervjuus.

Nüüd on Lenna omadega nii kaugele jõudnud, et kaitses eile oma lõputööd. Pärast hõiskas ta Instagramis, et tegi töö viiele. «Lõputöö kaitstud hindele 5. Ma tänan südamest oma õpetajaid, peret ja kaasaelajaid,» kirjutas lauljatar.

Lenna tegi lõputööks taaskasutatavatest materjalidest vöökotid.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lenna (@lennaofficial) on

Vaatamata sellele, et ta alles nüüd kooli lõpetab, on Lenna tekstiili ja käsitööga juba pikalt tegelenud. Aprilli algusest on müügil Lenna brändi tooted, mille särgil ilutseb suur L-täht. Kui täiskasvanute särgi demonstreerimisega saab lauljanna ise hakkama, siis lapsesuuruses särki kannab tema vanem tütar Ami.

Käesolev aasta on Lenna jaoks kulgenud tegusalt. Veel eelmise aastanumbri lõpus andis ta välja uue albumi «3X» koostöös Raul Ojamaaga, millega jaanuaris pälvis aasta naisartisti auhinna Eesti Muusikaauhindadel. Märtsi alguses toimusid üle viie aasta esimesed suured soolokontserdid Tartus ja Tallinnas ning nüüd pelgalt kuu aega peale kontserte on tulnud müügile uued Lenna fännitooted.

Lenna Kuurmaa uut fänninänni demonstreerimas.

FOTO: Britt Randma

Esmasest tootevalikust leiab valged unisex T-särgid, pusad ning lastesärgid, mis oma disainilt on üsna minimalistlikud. «Toote peal on L täht, mida igaüks võib tõlgendada endale sobivalt» ütleb Lenna. Fännitooted on trükitud Heavy Mentali siiditrükistuudios, mis on sellega tegelenud ligi 10 aastat. T-särk on 100% puuvill ning pusa 50% puuvill ja 50% polüester. «Minu jaoks oli fännitoodete loomisel olulisel kohal materjal ja lõige ning see, et toode oleks kvaliteetne. Kuna õpin tekstiilkäsitööd, siis on see minu jaoks varasemast veelgi olulisemaks kujunenud,» lisab Lenna.

Lenna ei välista, et nendele toodetele tuleb lisa. «Eks vaatame, kuidas see esimene katsetus läheb ja kuidas inimesed selle omaks võtavad. Kindlasti oleks äge ka ise mõned tooted täiesti nullist luua, see võiks olla paras väljakutse,» kommenteerib Lenna.

Tagasi üles