Eurolaulu Raadio

Noor ema jättis lapse haiglasse, et kallimaga rohkem koos aega veeta

Noor ema. Pilt on illustratiivne.

FOTO: SCANPIX

Noor ema on võimude poolt kinni peetud, kui talle esitati süüdistus oma lapse hülgamises. Naine ütles võimudele, et tahtis lapsest lahti saada, et poiss-sõbraga koos rohkem aega veeta.

21-aastane Maria Rudnitskaja viis oma kaheaastase tütre Arina Moskvas asuva laste polikliinikusse, jättis ta arsti ukse taha ning läks ise minema, vahendas The Sun. Arina ootas järgmised tunnid, et tema ema tagasi tuleks, aga seda ei juhtunud.

Arstid hakkasid siis kahtlustama, et midagi võib valesti olla, ja küsisid tüdrukult, kus tema vanemad on. Aga Arina ei osanud vastata, kuna tema keeleoskus ei olnud piisavalt arenenud.

Arsti vaatasid lapse läbi ja viisid ta külmetuse tõttu nakkushaiguste osakonda ravile.

Samal ajal suutis politsei tüdruku ema üles leida, kui jäi turvakaamerate ette. Rudnitskaja asukoht tehti 24 tunniga selgeks ja võeti võimude poolt vahi alla.

Kui politsei Rudnitskaja üle kuulas, siis tunnistas naine ausalt üles, et tahtis tüdrukust lahti saada, et oma poiss-sõbraga koos rohkem aega veeta. Naine tunnistas, et ta tüdines pidevalt lapse eest hoolitsemast ja pidas paremaks temast lahti saada.

Moskva uurimiskomitee juht sõnas: «Pärast oma tütre hülgamist, lahkus ema polikliinikust ja läks väljas ootava poiss-sõbra juurde. Siis nad läksid koju, et tüdrukust lahti saada. Ema kandis meditsiinimaski, et teda ära ei tuntaks.

Politsei alustas uurimist 21-aastane Maria Rudnitskaja vastu, kes on tegelikult Ukraina kodanik. Raporti kohaselt on Maria Moskvas elanud viimased viis aastat. Naine lahutas hiljuti oma abikaasast ja kolis kokku 27-aastase kallimaga. 

Arina vanaema Natalia tahab nüüd lapse hooldusõigust endale saada. 

Uuriva komitee allikas sõnas: «Vanaema nägi tüdruku uudistes ja võttis politseiga kohe ühendust.»

Mariat võib ees oodata kuni nelja-aastane vanglakaristus.