L, 28.01.2023

Galerii: doktor Oolo ja Katrin Lusti vaidlus jõudis kohtusse

Britten Torstenberg
, Reporter-toimetaja
Galerii: doktor Oolo ja Katrin Lusti vaidlus jõudis kohtusse
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Harju maakohtus arutati täna kiropraktik Allan Gary Oolo kaebust ja ebaõigete faktiväidete ümberlükkamise nõuet, mis puudutavad Katrin Lusti saates «Kuuuurija» kõlanud süüdistusi.

Oolo esitas hagi AS All Media Eesti ja Katrin Lusti vastu, nõudes kahju hüvitamist ja ebaõigete faktiväidete ümberlükkamist. 

«Kuuurija» avaldas 2018. aasta mais loo, milles lubas vahele võtta staarkiropraktik Allan Oolo, kes teeb oma Kadrioru korteris väidetavalt ebaseaduslikke protseduure. Loe sellest rohkem SIIT!

Allan Oolo palus toona kohtu abi, et saade eetrisse ei läheks. Kohus selle loa ka andis, aga otsus võeti nii hilja vastu, et TV3 ei suutnud asendussaadet leida ja saade läks ikka eetrisse.

17. aprillil arutati Harju maakohtus Allan Gary Oolo hagi AS All Media Eesti, Katrin Lust vastu kahju hüvitamise ja ebaõigete faktiväidete ümberlükkamise nõudes. 
17. aprillil arutati Harju maakohtus Allan Gary Oolo hagi AS All Media Eesti, Katrin Lust vastu kahju hüvitamise ja ebaõigete faktiväidete ümberlükkamise nõudes. Foto: Madis Sinivee/Eesti Meedia/Scanpix Baltics

Umbes samal ajal esitas Oolo esindaja Reimo Mets Lustile ka kuriteoavalduse. Oolot esindav Mets nõudis, et Lusti suhtes alustataks kriminaalmenetlust omavolilise sissetungi ja lahkumisnõude täitmata jätmise eest.

Mets soovis ka kriminaalmenetluse alustamist karistusseadustiku §157 alusel ehk ahistava jälitamise asjus. Lisaks taotles ta lähenemiskeeldu, mille järgi Lust ei tohi Oolole minna lähemala kui 50 meetrit.

Põhja ringkonnaprokuratuur ei rahuldanud Metsa esitatud kuriteoteadet ja kriminaalmenetlust ei alustatud.

Märksõnad
Tagasi üles