Galerii: naabrimehe rünnakust taastunud Hedvig Hanson säras taaskord laval

Neljapäeval, 25. oktoobril avas lauljatar Hedvig Hanson Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Keldrisaalis TAFF Clubi sarja «Persona» tänavuse hooaja võluva kontserdiga, mis kandis pealkirja «Sügavsinises öös». Kontsert toimus mõned kuud pärast seda, kui Hanson ja tema pere elas üle naabrimehe rünnaku.

Õhtu kesksel kohal oli Hansoni viimane album «Talvine soojus», millelt kõlanud lood sobisid suurepäraselt leevendama karget talveootuse hingust. Sekka pakkus džässartist läbilõiget oma varasemast loomingust.

Hansoniga oli laval ansambel koosseisus Kalle Pilli (kitarr), Joel Remmel (klaver), Heikko Remmel (kontrabass) ja Ramuel Tafenau (trummid). Kooslus, mida lauljatar iseloomustas enne kontserti sõnadega: «See ansambel kõlab kui unistus».

Hedvig Hanson on naabrimehe rünnakust taastunud ja andis eile mõnusa kontserti.

FOTO: Tanel Meos

Elu24 kirjutas, et seitsmendal juulil ehk ööl vastu laupäeva pärast kella kahte süütas joobes mees Viljandimaal Mulgi vallas Tuhalaane külas Hedvig Hansoni maja.

Lõuna prefektuuri teatel sai häirekeskus 7. juuli öösel kella 2.15 paiku teate, et Mulgi vallas ähvardas 55-aastane mees naabrite maja põlema panna. Helistaja kirjeldas, et ähvarduse kestel valas mees ka midagi juba majale.

Politsei selgitas sündmuskohal, et kuriteos kahtlustatavana kinni peetud mees oli majaseinale süttivat vedelikku valanud ning seejärel seina süüdanud. Öösel kohapeal käinud fotograafi Kenno Soo sõnul kasutas süütaja esialgsete andmete põhjal bensiini.

Süütaja näol oli tegu ebastabiilse naabrimehega, kes arvab, et Hedvig Hanson on nõid, vahendab ERR. Oma sõnul pidas laulja mehe juttu alguses vaid ähvarduseks, kuid peagi oli näha leeke. «See oli üks suur šokk, ega ma palju suuda rääkida,» lausus Hanson juulis.

Hedvig Hanson kirjutas septemberis: «Kes tahaks proovida maaelu võlu ja valu, sel peab olema visiooni, teotahet ja jõudu!»

FOTO: Tanel Meos

Septembris andis lauljatar Hedvig Hanson sotsiaalmeedias teada, et paiskas müüki oma Viljandimaal asuva talu. Tegemist on sama kinnistuga, mille suvel süütas alkohoolikust naaber, samal ajal, kui Hanson lastega sees oli. 

«Kes tahaks proovida maaelu võlu ja valu, sel peab olema visiooni, teotahet ja jõudu! See võib ära osta minu maja! Niisama võib ka vaadata ja jagada,» kirjutas Hanson Facebooki postituses. 

Elu24 võttis lauljatariga ühendust ja uuris, mis põhjusel ta maja müüki pani? «Põhjuseks on mitmed tegurid. Ma ei jaksa üksi pidada kahte maja, ahjuküttega ka - neid on vaja ju kütta. Raske on.» 

Lisaks sõnas lauljatar, et on maal juba kümme aastat elanud ning tunneb, et vajab nüüd elumuutust. «Eks elusündmused aeg-ajalt suunavad vahel asju ümber,» sõnas Hanson Elu24-le.