R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kas ja kuidas karistab Laura Kõrgemäe pisipoega pahanduste korral?

Elu24
Facebook Twitter
Comments
Laura Kõrgemäe
Laura Kõrgemäe Foto: Maksim Toome

Eksmiss ja modell Laura Kõrgemäe, kes kasvatab koos oma kihlatu Veikko Maripuuga 1,7 aastast poega, pooldab lapsega kodus olemist nii kaua kui võimalik ja vajalik.

Buduaar rääkis Lauraga laste teemal lähemalt.

Kas ja miks laps lasteaeda panna? «Arvan, et laps peaks lasteaias käima, aga millal, see on juba iga vanema otsustada ning vastavalt vajadusele. Mõni ema peab varem näiteks tööle minema, siis pannakse laps varem lasteaeda, mõni on lapsega kolm aastat kodus, mõni rohkem. Mina vaatan oma 1,7aastase poja pealt, et tema juba võiks mõni päev päevahoius käia, kuna ta on väga aktiivne ja talle meeldivad teised lapsed ning seltskond. Kuna mina hetkel veel tööle minna ei plaani, saan kogu oma aja lapsele pühendada, aga tahes-tahtmata ei oska mina temaga samamoodi tegeleda, kui näiteks lasteaias. Kõik need tegevusringid on väga arendavad ja aitavad kindlasti kasvamisele kaasa. Vahest on lihtsalt nii, et pisikestel hakkab ainult emmega kodus olles igav,»tõdeb Laura,

Nagu kõik lapsed, teeb ka väike Karl Marcus vahel pahandusi. Kuidas käitub Laura? «Karl Marcus saab juba väga hästi aru, mida tohib teha ja mida mitte. Tänasel päeval tean ka juba mina, millal tal midagi viga on või millal ta niisama jonnib. Jonnimise korral teen ma natuke kurjemat häält, kui vaja, või ignoreerin ta jonni ja üritan ta uutele tegevustele suunata, et jonni põhjus ununeks. Pahanduse korral on Marcus paar korda ka nurgas seisnud ja ta püsib seal ilusasti. Sellele eelneb ja järgneb muidugi minupoolne selgitus, miks ta seal on ja kuidas käituda ei tohiks. Need harvad nurgasseismised on õnneks alati leppimise ja kõva kallistusega lõppenud,»naeratab Laura.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles