Galerii: Toomas Hussari must komöödia «Seenelkäik» esilinastus

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Neljapäeval, 20. septembril esilinastus Toomas Hussari must komöödia «Seenelkäik». Kinodes üle Eesti hakkas film jooksma alates reedest, 21. septembrist.

«Seenelkäik» on Toomas Hussari esimene mängufilm, mida on juba saatnud märkimisväärne rahvusvaheline edu.

Filmi maailmaesilinastus toimus juuli alguses A-kategooria festivalide hulka kuuluva Karlovy Vary võistlusprogrammis East of the West , «Seenelkäigu» Põhja-Ameerika esilinastus toimus samuti A-klassi kuuluva ja Põhja-Ameerika olulisimaks filmisündmuseks peetava Toronto rahvusvahelise festivali programmis Discovery.

Lisaks valiti film Austrias toimuvale festivalile Der Neue Heimatfilm ning ees on Ateena rahvusvaheline filmifestival, CinEast Luxemburgis ning novembris võistlemine  maineka 61. Mannheim-Heidelberg rahvusvahelises võistlusprogrammis Saksamaal, mis toimub 8.-19. novembril.

«Seenelkäigu» peategelane on poliitik Aadu Kägu, kes sõidab koos abikaasa Viiviga metsa seenele, et mainekampaaniast närve puhata.

Nendega liitub juhuslik hääletaja, rahatu rokitäht Zäk, kes on jäänud peale suvetuuri Eestimaa kolgastesse tolknema. Vältides rahvarohkeid seenemetsi, kihutab seltskond umbropsu kuhugi pärapõrgusse, mis paistab metsik ja inimtühi.

Samal ajal, kui kolmik avastab end metsa eksinuna, lahvatab meediaskandaal. Uuriv ajakirjandus kahtlustab, et poliitik Aadu Kägu on isiklikuks otstarbeks kuritarvitanud riigi raha. Algab võitlus au, elu ja surma peale nii metsas kui linnas...

Filmis mängivad Raivo E. Tamm, Elina Reinold, Juhan Ulfsak, Üllar Saaremäe, Hendrik Toompere jr jr, Hilje Murel, Ott Sepp, Mari-Liis Lill, Elmo Nüganen jt.

«Seenelkäigu» stsenarist ja režissöör on Toomas Hussar, operaator Rein Kotov, helilooja Arian Levin, monteerija Tambet Tasuja, kunstnik Kristina Lõuk, helirežissöör Ivo Felt ja produtsent Piret Tibbo-Hudgins. Filmi tootis Allfilm.

Vaata pildigaleriid filmi esikat väisanud külalistest!

« »

Märksõnad

Tagasi üles