«Mulle jäi see kõik arusaamatuks ja küsisin selle peale, et mis nipid? Selle peale paluti mupo (bussi) kaasa minna ja «vait olla,» kirjeldas situatsiooni kulgu vihje saatnud eestlasest noormees.
«Kuuldud tehtud. Bussi jõudnud, küsisin, et miks mu poole vene keeles pöörduti? Sain vastuseks, et minu kodukohas elavad ainult venlased (Lasnamäel – toim), ja et kui ma ise üks nendest venelastest pole, siis vaenlase keelt tuleks ikka osata!» jutustas noormees loo ümber.
Kusjuures, mupo töötaja, kes selliselt noormehega kõneles, on ise eestlane.
«Pärisin meesterahva nime, mille peale küsiti, kas ehk ähvardan kedagi? Lisati, et nimesildid on kõigil rinnas olemas.»
Noormees lisas vahejuhtumit ümberjutustavas vihjes, et bussi peale tuli ta Liikuri peatusest ning et mupo väitel on kõnealuses peatuses kõik ID-pileti tellimiseks vajalik info olemas. «Paraku pole see nii!» puikles noormees vihjes vastu.
«Astusin bussi, jalutasin bussi etteotsa (justkui valmistunult piletit ostma) ning järgmisel hetkel tuldi kontrollima. Palusin neil bussijuhi käest küsida, et see minu juttu kinnitaks. Sellega mupo tegelased nōus polnud. Samuti keelduti bussipeatuse kontrollimisest. Kaebasin otsuse edasi ja sain sellise vastuse:
Väärteomenetluses on esitatud vastulause: 03.09.2012, mida ei ole otsuse tegemisel arvestatud, kuna Tallinna Linnavolikogu määrus nr 52, 18.11.2010 "Tallinna ühistranspordis sõidu eest tasumise kord ja sõidupiletite hinnad" § 8 lg 6 on sätestatud, et sõitja on kohustatud tunnipileti vahetult ühistransporti sisenemisel aktiveerima mobiiltelefoniga.»