Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734
Saada vihje

Kohevad lokid ja trimmis kehad - Rootsi bänd Sabaton kütab eestlastel tantsutallad kuumaks

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Elu24
Copy
Sabaton
Sabaton Foto: Promopilt / Rock Cafe

Järgmise aasta 27. märtsil annab tuuri «Swedish Empire Tour 2013» raames Tallinnas klubis Rock Cafe kontserdi Rootsi power-metal grupp Sabaton. Tuuril teevad kaasa ka Eluveitie Šveitsist ja Wisdom Ungarist.

Sabaton loodi 1999. aastal. Esimesed salvestused tehti legendaarses Abyss stuudios produtsent Peter Tägtgreni (Pain, Hypocrisy) nupukeeramisel. Demode kogumik «Fist of Fight» ilmus 2001. aastal plaadifirma Underground Symphony vahendusel ning täispika debüütalbumini «Primo Victoria» jõudis bänd 2005. aastal. Debüütalbumi temaatika oli kantud erinevatest sõjalistest lahingutest, sealhulgas Stalingradi lahing.

Albumi «Attero Dominatus» (2006) teemadeks olid Berliini lahingud, Hiroshima ja Nagasaki pommitamised. Albumi reklaamiks tegi bänd esmakordselt kaasa tuuri kui mängiti soojenduseks ansamblitele Edguy ja Dragonforce. Järgnesid tuurid koos Lordi, Therioni ja Grave Diggeriga. 2007. aastal andis Underground Symphony lõpuks välja ka albumi «Metalizer», mis pidi tegelikult ilmuma juba 2002. aastal, kuid mis jäi erinevatel põhjustel riiulitele tolmu koguma. Vaatamata sellele, et plaadifirma ei teinud albumi reklaamimiseks erilisi pingutusi, jõudis «Metalizer» Rootsi hard-rock tabelites kõrgeimatele kohtadele.

Album «The Art of War» ilmus 2008. aastal ja just selle albumiga sai bänd tõeliselt oma näo, eristudes paljudest sama stiili mängivatest gruppidest. Sabatoni edu ei jäänud märkamata ka Euroopa tuntuimal plaadifirmal Nuclear Blast ja nii ilmuski 2010. aasta kevadel Sabatoni album «Coat of Arms» juba selle leibeli vahendusel. Bändi siiani viimane stuudioalbum «Carolus Rex» ilmus tänavu 23. mail.

Märksõnad

Tagasi üles