Eesti folkpunkbänd Legshaker kutsuti Saksamaa festivalile

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Legshaker tutvustab tänavu oma loomingut mitmetel Euroopa festivalidel.
Legshaker tutvustab tänavu oma loomingut mitmetel Euroopa festivalidel. Foto: Mati Hiis / Õhtuleht

Hoogsate esinemistega ja esikalbumiga «Maksmata võlad»mullu muusikataevasse kerkinud folkpunkansambel Legshaker sõidab Saksamaale. Bänd kutsuti mängima mainekale Transvocale festivalile Frankfurt Oderis. 


 

«Meie jaoks oli see pakkumine ikka väga ootamatu. Ausalt öeldes olime päris üllatunud ja õhevil,»lausub trummar Meelis Juss. On ka põhjust, sest Transvocale festivalile kutsus Legshakeri esinema Saksamaa kõige mainekam folgifestivali TFF Rudolstdt programmijuht Bernhard Hanneken, kes on ka kaheksandat korda toimuva Transvocale peakorraldaja.  

Transvocale pole esimene kord kui Legshaker raja taha esinema kutsutakse. Laulja Tarmo Tamm meenutab: «Sel suvel käisime Helsingis Pax festivalil, kuhu kutsus meid peale Tallinn Music Weekil nähtud kontserti estofiil Pekka Honkonen».

Aga mis muidu? «Praegu töötame uue materjali kallal ja oktoobris on oodata ka uut singlit,»leidub Eestis kiirelt nõutud kontsertansambliks saanud Legshakeri mahti ka uute lugude kallal töötamiseks.  

Raadio 2 kaudu laiema publiku teadvusse jõudnud Legshakeri omaloominguline folkpunk on kangem kärakas kui nende sõprusbändiks saanud Kukerpillide «pätikantri», omades analooge mujal maailmas, kuid mitte Eestis. Ansambli potentsiaali esimesena ära tundnud DJ ning etnoloog, doktorikraadiga pungiuurija Aimar Ventsel on võrrelnud Legshakerit maailma folkpungi lipulaevadega nagu Flogging Molly või The Pogues.  

Legshaker esineb Tansvocalel 16. novembril.Tallinna publik näeb Legshakerit aga 20. oktoobril klubis Rockstars (Tatari 6). 

Vaata Legshakeri esinemist tänavusel Viru Folgil SIIT.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles