Märt Sults on umbusklik Hendrik Aguri uue muusikaprojekti suhtes

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Üle-Eestiline suurkontsert „XX sajandi muusikaeksam – vinüülist mp3ni“ hämmastas 1. septembril Tartu publikut
Üle-Eestiline suurkontsert „XX sajandi muusikaeksam – vinüülist mp3ni“ hämmastas 1. septembril Tartu publikut Foto: GAG

Üle-Eestiline suurkontsert «XX sajandi muusikaeksam – vinüülist mp3ni» hämmastas 1. septembril Tartu publikut. Elu24 palus kontserti kommenteerida Tallinna Kunstigümnaasiumi direktoril, omaaegsel rokimehel, Märts Sultsil.


Sama seltskonna poolt kaks aastat tagasi Eesti rahva ette toodud täisprofessionaalset lavastust «Pink Floyd T.R.I.B.U.T.E.» kommenteeris Sults, kui staaride loomingu solkimist, vt Eesti Ekspressis ilmunud artiklit SIIT.
 

«Vinüülist mp3ni» suhtub Sults viisakamalt, kuid siiski umbusklikult

«See on igati auväärne tegevus, niikaua, kuni seda ei tehta millegi arvelt ehk kuni piletitulust majandab selle tegevuse ära. Et klassikuid mitte ära lörtsida, peab tegema muusikat väga kõrgel tasemel. Kahjuks ma ei usu, et Agur seda kontserti terve suve on harjutanud,» rääkis Sults.
 

GAG direktori, Hendrik Aguri vastus:

«Noored on kontserdi jaoks harjutanud suure kirega ning see energia ja vau-efekt avaldub lavalt. Kõige parem on tulla ise kontserdile, et seda väikest imet kogeda.  Kontsert on austusavaldus klassikutele, mitte nende imiteerimispüüe.»

«Mis puudutab minu harjutamist, siis kontserdil olen Tallinna GAGi vilistlastest koosneva bändi basskitarrist. Sel kontserdil on mulle isiklikuks väljakutseks 30ndate jazzipalu saata kontrabassil.»
 

Kumma sõna peale jääb?

Tule ja vaata-kuula ise 7. septembril kl 19:00 Pärnu Kontserdimajas ja 8. septembril kl 15:00 ja 19:00 Nokia Kontserdimajas.

Tagasi üles