Kuidas võinuks linnapea sellises situatsioonis käituda?
Jääb arusaamatuks, milleks oli Savisaarel vaja autost välja tulla ning anda saateks materjali. Kõige mõistlikum oleks olnud autoga edasi sõita ning fotograafi ignoreerida. Autost korduvalt väljudes asus linnapea positsiooni, kus tal põhimõtteliselt polnud häid tegevuskäike ning temast jäi kempleja mulje. Siinjuures ma ei nõustu saatejuhtidega väitega, et saade oleks ära jäänud, kui linnapea oleks seda palunud. Ühesõnaga, Savisaare ainus võimalus selles situatsioonis oleks olnud rahulikult edasi sõita.
Kuidas tulid toime saate juhtimisega Kirsti Timmer ja Alari Kivisaar?
Saate jooksul esines mitmeid tehnilisi probleeme: helistajad ei jõudnud eetrisse ning saatejuhid vaatasid valedesse kaameratesse. Stuudio mõjus tühjana vaatamata kirevale disainile. Kuna tegemist oli aga otsesaatega, suutsid saatejuhid suhteliselt hästi hakkama saada olukorras, kus väga palju planeeritust läks nässu. Mind häiris saatejuhtide ülevoolav joviaalsus ning püüd n-ö igal juhul kildu rebida, ent see on isikliku maitse küsimus. Lõpliku kohtuotsuse võib anda kuu aja jooksul, kui formaat on paikaloksunud ning on selgunud, kas jätkub teemasid igaks äripäevaks või käib saade väga kiiresti alla, mis võib sellise tootmismahu juures juhtuda.
Kas saatejuhid olid oma seisukohtadega kuidagi hääletavat telepublikut kallutavad?
Mõned kommentaarid tundusid mulle lihtsalt lamedatena, ent mingit häirivat telepubliku kallutamist ma ei täheldanud. Samas, mida näitab enam kui 4000 inimese saatesse helistamine (kellest igaüks maksis 65 eurosenti)? Sarnaselt teiste telegallupitega ei tea me, kes on hääletajad, küll aga võime kindlalt väita, et tulemus ei ole sotsioloogiliselt representatiivne ning seega oli saatejuhtide võrdlus rahva arvamuse kui kõrgeima võimu kandjaga täiesti kohatu. Saade võib olla mõnele helistajale enda väljaelamiskohaks, kuid lõppude-lõpuks on tegemist pelga meelelahutusega ja nõnda tuleb saadet ka võtta.